A harmadik helyért már nem kellett mérkőznie.

A bronzérmes Lévai Zoltán keze a magasban

Forrás: MTI

Fotó: Illyés Tibor

A vasárnap záruló zágrábi birkózó Európa-bajnokságon bronzérmet nyert a BHSE versenyzője, Lévai Zoltán. Az esztergomi kötődésű, 27 éves sportoló a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában azeri, majd georgiai rivális legyőzésével az elődöntőbe jutott, ott viszont nagy csatában kikapott a szerbiai Nemes Viktortól. A harmadik helyért a moldovai Alexandrin Gutuval kellett volna megküzdenie, de riválisa sérülés miatt nem állt ki a meccsre.

A magyarok hat éremmel zárták az Európa-bajnokságot: a kötöttfogásúak két érmet nyertek, miután Lévai harmadik helye mellett a 87 kilogrammos Takács István aranyérmes lett. A nőknél Bognár Erika (55 kg) és Orsós Sztálvira (53 kg) második, a szabadfogásúaknál Bajcajev Vlagyiszlav (97 kg) és Ligeti Dániel (125 kg) harmadik lett.