Ismét megsérült Gerard Piqué, a Barcelona labdarúgócsapatának kapitánya.

Barcelona's Spanish defender Gerard Pique touches his knee during Spanish Copa del Rey (King's Cup) semi-final second leg football match between FC Barcelona and Sevilla FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 3, 2021. (Photo by Josep LAGO / AFP)

Forrás: AFP

Fotó: Josep Lago

A klub közlése szerint a védő a szerdai, Sevilla elleni győztes kupameccsen (3–0) sérült meg a jobb térdén. A 94. percben még gólt szerzett, ezzel kiharcolta együttesének a hosszabbítást, amelyben a továbbjutást is sikerült elérni, és ugyan az utolsó percekben már bicegett, végigjátszotta a találkozót.

A Barcelona közölte, hogy Piquének meghúzódott az egyik térdszalagja, a spanyol média szerint pedig legalább két hetet kell kihagynia.

A 34 éves futballista ebben a szezonban már több mérkőzésen nem léphetett pályára egy másik térdsérülés miatt. Eddig összesen 15 meccsen játszott és 2 gólt szerzett.