Asztalitenisz

2023.11.17. 05:00

Kiütéses győzelmeket arattak vármegyénk asztaliteniszezői

Mindkét, eddig hibátlanul teljesítő tatai együttes és a Vértesszőlős is vezeti a bajnokságot

Adamik Csenge Virág a TAC egyik erőssége volt

Fotó: Hagymási Bence

A másodosztályú bajnokság Nyugati csoportjában rangadó várt az addig mind a négy mérkőzését megnyerő tatai csapatra, hiszen a hozzá hasonlóan százszázalékos Szombathely vendégeként állt asztalhoz. A találkozó az előzetes várakozásokkal ellentétben a legkevésbé sem alakult szorosan, a TAC ugyanis nagyon simán megverte ellenfelét. A Tata immár a mezőny egyedüli csapataként nyerte meg mind az öt mérkőzését és vezeti a bajnokságot.

A harmadik vonalban a tataiak második csapata mindössze egy egyéni mérkőzést elveszítve óriási verést osztott ki a Veszprémnek. A TAC II. (az első csapathoz hasonlóan) mind az öt mérkőzését győzelemmel abszolválva áll a táblázat élén. Az Esztergom is sima győzelmet aratott a Beloiannisz ellen, amellyel a negyedik helyre kapaszkodott fel a bajnokságban.

A negyedosztályban a listavezető Vértesszőlős kiütéses győzelmet aratott a Szabadbattyán ellen, míg a harmadik Dág döntetlent játszott a második Polgárdival szemben vívott rangadón. Ez a pontosztozkodás éppen a Vértesszőlősnek jött a legjobban, amely így tovább növelte előnyét.

NB I., Nyugati csoport, 5. forduló

SZAK-Sportiskola–Tatai AC I. 3–11

A tatai győzelmek: Béres Szabolcs és Daru Zsolt 3-3, Bak Imre és Epinger Márton 2-2, a Béres Szabolcs–Epinger Márton páros

NB II., Északnyugati csoport, 5. forduló

Tatai AC II.–Veszprémi ESC I. 17–1

A tatai győzelmek: Adamik Csenge Virág, Barassó Máté és Nagy Balázs 4-4, Pattantyús Petra 3, az Adamik Csenge Virág–Pattantyús Petra és a Barassó Máté–Nagy Balázs párosok

Esztergomi ASE–SK Beloiannisz 14–4

Az esztergomi győzelmek: Szklenár Máté 4, Dr. Pálinkási Csaba, Horváth Ákos és Petkovics Barnabás 3-3, a Horváth Ákos–Szklenár Máté páros

NB III., Közép-dunántúli csoport, 7. forduló

Szabadbattyán KSE–Vértesszőlősi SE 2–16

A vértesszőlősi győzelmek: Kovács Csaba és Szakál Béla 4-4, Illés Roland és Kaposi Péter 3-3, az Illés Roland–Kaposi Péter és a Kovács Csaba–Szakál Béla párosok

Dág KSE–Polgárdi VSE 9–9

A dági győzelmek: Szikora Márton 3, Szikora Ágoston, Szikora Bence és Szikora Kristóf 2-2