2022.10.24. 06:41

A Tatának elég volt 26 gól, a Komáromnak nem

A TAC nagy csatában szerezte meg a győzelmet, a KVSE nyerhető meccsen veszített pontot.

K. A.

Fotó: Flajsz Péter

Dekoncentráltan, fegyelmezetlenül kezdett a Komárom, így az első félidő végén a Ferencváros vezetett. A másodikra összeszedte magát a KVSE, át is vette a vezetést, de amikor végleg lerázhatta volna ellenfelét, ismét előjöttek az első játékrészben látott hibák. A Komárom ezzel a pontvesztéssel a másodikról a negyedik helyre csúszott vissza.
Neukum Tamás: – Nem ez az első alkalom, hogy nem tudunk felpörögni egy mérkőzésre. Így is nyerhettünk volna, de a kulcspillanatokban sokat hibáztunk és nem voltunk kellően fegyelmezettek.

Kézilabda, NB I. B, női, 7. forduló
Ferencvárosi TC U19–Komárom VSE 26-26 (15-13)
Budapest, 80 néző, vezette: dr. Csuka P., Kocsis O.
Komárom: Kubina – Szabó-Kovacsicz 3, Kocsis, Temes 7, Ács, Ogonovszky 7/5, Simsik 5. Csere: Vajk (kapus), Bízik, Karalyos 1, Gengeliczky, Orbán, Tarjányi, Gál 3, Póczik. Vezetőedző: Neukum Tamás.
Hétméteresek: 5/3, illetve 6/5.
Kiállítások: 4, illetve 16 perc.
Végleg kiállítva: Temes (Komárom, 60.).
Az eredmény alakulása: 14. perc: 5-5, 21. p.: 10-8, 25. p.: 13-10, 37. p.: 17-19, 49. p.: 21-19, 57. p.: 24-25.

A Tata szinte végig vezetve győzte le a szegedi csapatot, igaz, ha a végén belövi a ziccereit, korábban is lezárhatta volna az összecsapást. A TAC maradt a bajnokság hetedik helyén.
Sibalin Jakab: – Fizikailag is jól felkészített, erős csapatot sikerült megvernünk. A győzelem kulcsa az volt, hogy meg tudtuk akadályozni ellenfelünk gyors lerohanásait, valamint, hogy mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz.

NB I. B, férfi, 7. forduló
Tatai AC–Pick Szeged U21 26-25 (17-14)
Tata, 135 néző, vezette: Felhő F., Öcsi T.
Tata: Blázsovics – Kiss 2, Igali 1, Kreisz 1, Gajdos 1, Vass 10/1, Sárosi 2. Csere: Tatai (kapus), Katus 2, Tóth, Nényei, Nagy-Jávori 1, Molnár, Bodnár 3, Kovács 3. Vezetőedző: Sibalin Jakab.
Hétméteresek: 1/1, illetve 4/3.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.