Szép volt, fiúk!

2021.09.25. 21:59

Örömmámorban ünnepelt a Tatabánya a győztes meccs után (videó)

Szombat este a Grundfos Tatabánya KC az Egerrel csapott össze a Kemény Ferenc Sportcsarnokban. Ugrálva ünnepelték a győzelmet a tatabányaiak!

P. J.

Forrás: Grundfos TKC/Facebook

Minden játékos kitett magáért Egerben, de különösen a kapusok, valamint a 12 gólig jutó Győri Matyi. Így végül 32-28-ra nyert a Grundfos TKC, és ezzel megszületett a 3. fordulóban szezonbeli első sikere is a csapatnak.

Több tucatnyi Tatabánya-drukker kísérte el Eger „alá” a fiúkat. Ezzel remek hangulatot, már-már hazai pályát varázsolva a Kemény Ferenc csarnokban. Ezt jó játékkal és győzelemmel hálálták meg a Kék Tigrisek. Nagy elánnal készült az összecsapásra a Matics-legénység, és még az sem törte meg a lendületünket, hogy a gárda válogatott szélsője, Hornyák Peti már az első támadásnál megsérült. Mentő vitte el a helyszínről…

Ezt követően, a második félidő elején Ancsin Gabi is kivált a játékból, mivel – túl szigorúan – megkapta harmadik kétperces büntetését. De a mieink végig nagy szívvel játszottak a szívós és fegyelmezett házigazdák ellen, és végül megérdemelten szerezték meg a rendkívül értékes idegenbeli győzelmet.

Kontra Zsolt: – Csodálatos győzelmet arattunk, amiből a szurkolóink is kivették a részüket. Mindenki, aki pályára lépett kitett magáért, de úgy gondolom, hogy a kapusok közötti különbség döntőnek bizonyult ezen a meccsen, valamint Győri Mátyás extra teljesítménye.

Eger – Grundfos Tatabánya KC 28-32 (12-16)

Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző, vezette: Rontó Á., Szanyi P.

TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák P. 1, Ancsin 1, Győri M. 12, Zdolik 4, Stojnic 1, Sunajko 2. Csere: Bartucz (kapus), Juhász á. 1, Balogh Zs. 6 (4), Ushal, Fotache, Hornyák B. 4. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulása, 4. p.: 2-2, 9. p.: 4-5, 16. p.: 7-7, 22. p.: 8-11, 26. p.: 11-13, 33. p.: 12-18, 41. p.: 15-21, 49. p.: 22-26, 53. p.: 22-28, 55. p.: 24-28.

Kiállítások: 6, illetve 14 perc.

Hétméteresek: 3/2, illetve 4/4.