kosárlabda

2020.01.26. 05:58

Megszületett a tatai kosaras lányok szezonbeli első sikere

Megszerezte szezonbeli első bajnoki győzelmét a Tatai SE női kosárlabdacsapata az amatőr NB I. Zöld csoportjában.

A tataiak szezonbeli első bajnoki sikerük begyűjtésére törekedtek, immár a 4-es és 5-ös poszton is bevethető új igazolással, Rozsics Teodórával a fedélzeten. Az első negyedben villámrajtot vettek a vendégek, ezt a játékrészt tíz ponttal nyerték. A folytatás is álomszerűen alakult, a nagyszünetben már 24 ponttal, 43-19-re vezettek a tataiak.

Rozsics Teodóra már az első két felvonásban letette névjegyét és a folytatásban is igazolta, hogy nagy értéke lehet a csapatnak. A TSE legeredményesebbjének bizonyult, kereken 20 szerzett ponttal, de lepattanószerzésben is jeleskedett. A különbség közben folyamatosan nőtt a felek között, a harmadik negyed derekán már csaknem harminc pont volt a vendégelőny. Az akadémisták ugyan az utolsó másfél negyedben faragtak tetemes hátrányukból, ám az első tatai sikert így sem veszélyeztette semmi. Szabó Judit: – Végre megvan az első, ettől függetlenül remélem, hogy még néhány közös edzés után jobban összeszokunk.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Zöld csoport, 13. forduló

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia – Tatai SE 58-68 (7-17, 12-26, 20-16, 19-9)

Budapest, 50 néző.

Tatai SE: Kiss J. 4, Kiss Cs., Czompó 6, Morcz 17/6, Rozsics 20. Csere: Mohai 2, Jagicza 3, Fülöp 2, Koncsár 14. Vezetőedző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-9, 15. p.: 13-23, 25. p.: 24-51, 35. p.: 46-62.