Csak futott az eredmény után a DEAC elleni meccsen a TKC.

Vá. T.

A TKC remek játékkal vitte a prímet

Fotó: Zantleitner Ingrid

Az első negyedben alaposan behúzta a kéziféket a tatabányai hölgykoszorú, ezt a játékrészt kilenc ponttal veszítette el. A folytatásban zárkóztak a hazaiak, a félidőben már csak három pont volt a hátrányuk. A harmadik és a negyedik felvonás is nagy csatát hozott, az utolsó percek kifejezetten szorosan alakultak, ám a TKC végül vereséggel zárta a bajnokságot. Igaz, a Hepp-kupában hétvégén még javíthat.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: Két irányítónk is hiányzott, ez rányomta a bélyegét a találkozóra. Végig futottunk az eredmény után, a vendégsiker megérdemelt.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 26. (utolsó) forduló

Tatabányai KC – DEAC DSI 71-73 (15-24, 20-14, 19-20, 17-15)

Tatabánya, 50 néző.

Tatabányai KC: Doktor 17/3, Kapornai 2, Seri 4, Pénzes 2, Csáktornyai 9. Csere: Horváth 14, Zólyomi 6, Kaluha-Guti 12/6, Farkas 5. Vezetőedző: Lukács Anikó.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-8, 15. p.: 22-25, 25. p.: 43-46, 35. p.: 60-64.