súlyemelés

2019.11.28. 07:03

Az oroszlányi serdülő súlyemelő tíz kilóval verte a felnőtt magyar mezőnyt

Kiválóan szerepeltek az oroszlányi súlyemelők az otthon rendezett felnőtt országos bajnokságon, ahol arany, ezüst és bronz érmeket is szereztek.

Forrás: Beküldött

Oroszlány adott otthont a felnőtt országos bajnokságnak a hétvégén. Bagócs János és Likerecz Attila versenyzői ismét kiválóan szerepeltek, hiszen az Oroszlányi Városi Súlyemelő és Erőemelő Egyesület (OVSEE) sportolói három bajnoki címet szereztek további két ezüstérem mellett. Magyar bajnok lett Szalai Lili, Bimbó Brendon Ronaldó és Lucz Levente. Második lett Huber Bence és Kalamár Krisztián, emellett két negyedik helyet is szereztek az OVSEE emelői.

Szalai Lili serdülőként 10 kilóval verte a felnőtteket (Fotó: Beküldött)

Mindenkit dicséret illet, de kiemelkedik Szalai Lili (64 kg) teljesítménye, aki egyedüli serdülőként, 15 évesen lett magyar bajnok úgy, hogy 10 kg-al verte a felnőtt mezőnyt, és szokásához híven újra országos csúcsot javított lökésben (84 kg) – ez évben immár 29-edszer. A szakításban elért 67 kg-mal együtt 151 kg-os összteljesítményt ért el. Eredménye több mint biztató a decemberi Európa-bajnokság előtt. Bimbó az 55 kg-osok között 77 kg-ot szakított és 95 kg-ot lökött, 172 kilogrammos összeredményével 13 kilós előnnyel nyert.

A 102 kg-osok között Lucz Levente 118 kg-ot szakított, 145 kg-ot lökött, így végzett az élen 263 kg-al. Második helyen végzett Huber Bence a 61 kg-os súlycsoportban (szakítás: 76 kg, lökés: 101 kg, összetett: 177 kg). Szintén ezüstérmet ért el a 89 kg-os Kalamár Krisztián (121 kg, 147 kg, 268 kg), mégpedig egyéni rekorddal.

Az ob-n negyedik helyezéssel rukkolt elő Talabér Szonja (49 kg), aki 104 (47+57) kilogrammos összetett eredménnyel, valamint Oláh Natália Katalin (55 kg) 120 kg-os (54+66) teljesítménnyel. Ezzel lezárultak az idei korosztályos magyar bajnokságok. A Oroszlányi Városi Súlyemelő és Erőemelő Egyesület tizenegy korcsoportos aranyérmet nyert ezeken a viadalokon a számtalan értékes helyezés mellett. December 7-én és 8-án a már csak a csapatbajnokságot rendezik meg, illetve Izraelben az U15-17-es kontinensviadal van még hátra.

Remeklő OVSK

Nemcsak az OVSEE, hanem a másik oroszlányi egyesület, az Oroszlányiak Városi Sport Klubja (OVSK) is kitűnően szerepelt az országos bajnokságon. A klub versenyzői közül bajnoki címet szerzett a 67 kg-ban induló Kerekes Balázs, aki 230 kg-os (105+125) összeredményt ért el, valamint a 73 kg-os kategóriában versenyző Kerekes Patrik is, aki 262 kg-ig (122+140) jutott. Utóbbi súlycsoportban ifj. Balázs Zoltán az ötödik heléyen végzett 223 kg-os (103+120) teljesítménnyel. 136 kg-os összteljesítménnyel (60+76) bronz­érmet szerzett az 59 kg-os Breitner Vivien.