kézilabda

2019.05.11. 19:52

A kiemelkedő második játékrész döntött a TAC javára

Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, a pécsieknek ekkor kiválóan működött a beállós és az átlövőjátékuk.

Vá. T.

A második játékrészben aztán feszesebbé vált a tataiak védekezése, ehhez pedig – Kisék Máté révén – kiemelkedő kapusteljesítmény is párosult. A vendégek támadójátéka is feljavult, ültek az átlövések, mindennek köszönhetően pedig a TAC megfordította a találkozót.

A Sibalin Jakabot helyettesítő Márton Ádám a fiataloknak is lehetőséget tudott biztosítani. A TAC 9-1-11-es mérleggel a tabella 7. helyén áll, zárás jövő vasárnap 18 órától, hazai környezetben a sereghajtó (és már biztos utolsóként végző) Százhalombatta ellen.

Márton Ádám, a TAC másodedzője: – Ha ilyen fegyelmezett második félidőt tudunk produkálni, igazán megpróbálhatnánk ezt az elsőben is... Védekezésünk és kapusteljesítményünk kiemelkedő volt, gratulálok a csapatnak!

Férfi kézilabda NB I. B., Nyugati csoport, 21. forduló

Pécsi VSE – Tatai AC 26-32 (17-15)

Pécs, 90 néző, vezette: Horváth Z., Simó A.

Tatai AC: Sarmon – Benis 4, Harsányi 8, Györfi 8, Schekk 4, Sárosi 2, Fekete 2. Csere: Kisék (k.), Mizsér, Szí-Benedek, Halász, Boross 2, Venczel 1, Csányi 1, Báthori. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 5/3, illetve 4/3.

Kiállítások: 10 perc, illetve 14 perc.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-5, 20. p.: 11-11, 40. p.: 20-23, 50. p.: 22-29.