Röplabda

2024.04.08. 10:59

Nagyot küzdött a Dág, de most ez is kevés volt

Szoros párharcot vívtak a dágiak, a győzelem azonban nem jött össze.

Megizzasztotta nagynevű ellenfelét a dági együttes, de nem sikerült a két győzelemig tartó párharcot tovább nyújtania. Pedig egy kifejezetten közönségszórakoztató csatát vívtak a Buzás-tanítványok a barcikaiakkal.

A dági együttes (feketében) nem adta fel, azonban az eredmény nem azt hozta, amit terveztek
Forrás: Dág KSE Röplabda/Facebook

A két együttes második találkozóján azonban szinte mindegyik szettet „halványan” kezdte a vármegyebeli gárda, és ennek itta meg a levét a játszmák végén. A rutinos vendégek minden apró hibát kihasználtak, és ez a véghajrában döntőnek bizonyult. A Dág kettős vereséggel búcsúzott a páros küzdelemtől, és így a 7-8. helyért játszhat a továbbiakban.

Buzás Miklós: – A szettek elején rendre beragadtunk, pedig ellenfelünk nem csinált extra dolgokat. Aztán, hogy utolérjük a Vegyészt sok energiát kellett elhasználnunk, ez pecsételte meg a helyzetünket.

Röplabda NB I. Extraliga, férfi, 5-8. helyért, 2. mérkőzést

Dág KSE – Vegyész RC Kazincbarcika 2:3 (20, -20, -16, 26, -9)

Esztergom, Suzuki Aréna, 200 néző, vezette: Varjasi Melinda, Mezőffy Zs.

Dág: Kun, Krupánszki, Flachner D., Szabó B., Sow, Csordás. Csere: Farkas R. Czibula (liberók), Nagy P., Kókai. Edző: Buzás Miklós.

A mérkőzés alakulása, 1.játszma: 2-4, 7-7, 9-12, 11-15, 15-18, 17-20, 20-20, 24-20. 2.játszma: 5-10, 9-15, 12-19, 16-20, 20-24. 3.játszma: 0-5, 10-11, 13-20, 16-24. 4.játszma: 4-5, 11-11, 15-17, 21-21, 21-23, 25-24, 25-26, 27-26. 5.játszma: 2-2, 5-8, 7-10, 8-13, 9-14.