A dágiak nem kegyelmeztek a vendégeknek

Rendkívül kiélezett, izgalmas csatát láthattak a Suzuki Arénába kilátogatók a röplabda Extraligában.

Nehéz mérkőzés elé néz a Dág

Forrás: Dág KSE/Facebook

Óriási csatát hozott az első játszma, annak ellenére, hogy a házigazdák jól kezdtek és a vendég fővárosi együttes egyszer sem vezetett a szett során. Talán ez utóbbinak is köszönhető, hogy a most végig koncentráló vármegyebeli gárda megszerezte a vezetést.

Már az első felvonás is jelezte, itt most nagy előadásra lehet számítani, hiszen Budapesten is csak 3:2-re tudott nyerni a Pénzügyőr. Nem csoda, hogy ezen az összecsapáson is nagy küzdelemnek lehetett tanúja a lelkes publikum. A második szett is végletekig kiélezett küzdelmet hozott. A játszma hajrájában, kétpontos hazai vezetésnél, nyitást rontottak a dágiak, így kiegyenlítettek a vendégek. Emiatt, ha lehet, még inkább felforrósodott a hangulat, ám végül hatalmas küzdelemben, de behúzta a második játszmát is a Buzás-legénység.

A harmadik menetben úgy tűnt, a játszma derekánál kapták el a fonalat Krupánszkiék, ugyanis döntetlen állásról ötpontos előnyt harcoltak ki, és a vendéglátók ezután már nem lazítottak. Ennek az lett az eredménye, hogy magabiztosan hozták a harmadik játszmát is a dágiak, és három pontot szerezve megerősítették a helyüket a legjobb nyolc között.

Buzás Miklós: - Végig kiélezett mérkőzést vívtunk. Amikor előnyt harcoltunk ki, ellenfelünk ledolgozta. Nehéz volt megtörni a védekezésüket, de sikerült. Le a kalappal a srácok előtt, mert végig koncentráltan játszottak.

Röplabda NB I. Extraliga, férfi, 19. forduló
Dág KSE - Pénzügyőr SE 3:0 (-23, -25, -18)
Esztergom, Suzuki Aréna, 100 néző, vezette: Halász Enikő, Nagy L.
Dág: Krupánszki, Kun, Szabó B., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Farkas R. (liberó). Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 5-1, 7-7, 12-10, 15-15, 18-18, 21-19, 24-23. 2. játszma: 4-1, 7-3, 11-6, 15-11, 17-15, 18-17, 21-18, 21-20, 23-23, 26-25. 3. játszma: 4-4, 5-7, 9-5, 14-9, 18-12, 19-15, 22-16, 24-18.