Röplabda

2024.02.11. 17:47

A dágiak a legjobbkor találtak vissza a győztes útra

A rájátszás szempontjából roppant fontos mérkőzést tudott megnyerni a Dág KSE közvetlen riválisával szemben.

A legjobb nyolc közé jutás a célja a Dágnak

Forrás: Facebook/Dág KSE

A mérkőzés jelentőségét az adta, hogy hazai győzelem esetén a dágiak előnybe kerülnek Tisza-parti riválisukkal szemben a legjobb nyolcba kerülésért folytatott harcban. Éppen ezért ezen a meccsen nem volt elvárás a szemet gyönyörködtető játék, csak az eredményesség volt a fontos. Az első két szettben a vármegyebeli csapat nagyot küzdött a játszmagyőzelmekért, hiszen mindkét menetben a végjátékig fej-fej melletti csata zajlott. Aztán a harmadik felvonásban már egyértelműen kidomborodott a dági fölény. A forduló előtt a Dág két pont előnnyel vezetett a szegediek előtt, de a vendégek egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. A mostani, három-nullás siker és az ezért járó három pont már megnyugtatóbbá teszi a Buzás-legénység előnyét.

Buzás Miklós: - Nem volt szép találkozó. Igyekeztünk a játékunkat leegyszerűsíteni, hiszen hiányzások és betegségek miatt meglehetősen zűrös volt a heti felkészülésünk. Ennek ellenére a harmadik szettben már tíz ponttal is vezettünk. Nagyon kellett ez a győzelem, amihez mindenki hozzátette a magáét.

Röplabda NB I., Extraliga, férfi, 18. forduló
Dág KSE – Szegedi RSE 3:0 (21, 22, 22)
Esztergom, Suzuki Aréna, 150 néző, vezette: Horváth M., Tillmann Gy.
Dág: Krupánszki, Kun, Szabó B., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Farkas R. (liberó). Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 6-7, 13-8, 16-15, 20-117, 24-21. 2. játszma: 7-4, 12-12, 15-16, 22-18, 24-22. 3. játszma: 4-3, 12-6, 17-7, 19-10, 20-17, 24-22.