Megyénk ifjú horgászai között rendezett csapatbajnokságot a hétvégén a KEMHESZ és a Kocsi Horgász Egyesület, a fiatalok úszós szerelékkel kellett a lehető legtöbb kisméretű halat kifogni, tudásuk és szerencséjük azonban számos termetesebb zsákmányhoz segítette őket.

Kemma.hu

A legjobbak kupát nyertek

Forrás: Beköldött

A kocsi Kétrekeszes Víztározón 8 egyesület 10 csapatának 29 versenyzője állt starthoz. A horgászzsákmány a versenyzők tudását bizonyította, a fiatalok összesen több mint 112 kilogramm halat fogtak, melyek a verseny végi mérlegelés után visszakerültek a vízbe. Egy versenyzőnek sajnos üres maradt a szákja. A versenyen az első három helyezett csapat értékes kupát nyert egyesületi díjként, a győztes versenyzők nyakába érem került. A díjakat Osvald Zsolt ügyvezető elnök és Nagy Róbert elnökségi tag adta át a nyerteseknek.

Zoltai Dániel, a KEMHESZ elnöke elmondta, a szövetség számára kiemelten fontos a fiatalokkal való foglalkozás, mely a természet szeretetére és védelmére tanít, és a részvevő gyerekek közül kerül majd ki a sportág utánpótlása, a jövő horgászai.

Eredmények:
1. Vasas Horgász Egyesület Esztergom I. csapata, 5 helyezési szám, 22.070 gr hal

(Kugler Vince, Troll Máté, Vogel Márton)