Az MVM-OSE Lions sima győzelmet aratott szezonbeli utolsó hazai bajnokiján.

MVM-OSE Lions–Budapesti Honvéd SE 81-63 (19-19, 21-15, 27-13, 14-16)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Tőzsér D. K., Lengyel Á. J., Szilágyi B.

Oroszlány: Dimitrijevics 8, Ruják 5/3, Szabadfi 2, Calloway 8/3, Krestinin 4. Csere: Barnjak 22/12, Carev 2, Illés 8/6, Henry 22, Dorogi, Mucza, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.

Honvéd: Sherman 2, Tanoh Dez 6, Kopácsi, Crawley 17/3, Peringer 2. Csere: Mijovics 6, Demeter 4, Hajdu 10/6, Völgyi 7, Simon 4, Reizinger 5/3, Tarján. Vezetőedző: Baksa Szabolcs.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 5. p.: 6–8. 8. p.: 15–13. 14. p.: 34–19. 20. p.: 38–33. 24. p.: 49–36. 26. p.: 56–40. 29. p.: 67–45. 32. p.: 67–54. 37. p.: 78–59.

Kipontozódott: Völgyi (Honvéd, 34.)

Kiállítva: Mucza (Oroszlány, 21.).

Az oroszlányi csapat beragadt a rajtnál, azonban az első negyed derekára ledolgozta hátrányát. A második játékrész elején kiválóan játszott a hazai csapat, remek védekezésének köszönhetően 15 pontos előnyt szerzett. Egy hullámvölgyet követően a Honvéd még feljött ötre, a második félidőben azonban a házigazda már egyértelműen ellenfele fölé nőtt és sima győzelmet aratott. A szurkolói által vastapssal búcsúztatott Lions ezzel a győzelemmel ismét átvette a vezetést a play-outban.

MESTERMÉRLEG

Simon Petrov: – Örülök, hogy utolsó hazai meccsünkön ilyen teljesítménnyel tudtuk megörvendeztetni szurkolóinkat, akik az egész szezonban rengeteg energiát adtak nekünk. Ezt nagyra értékeljük és köszönjük nekik.

Baksa Szabolcs: – Gratulálok az Oroszlánynak, amely teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Kevés pontot szereztünk, miközben ellenfelünk forgatta a teljes keretét és minden statisztikai mutatóban felülmúlt minket. A fiataljainknak gratulálok, éltek a kapott lehetőséggel. Ránk most egy sorsdöntő mérkőzés vár a Nyíregyháza ellen, fogjuk fel úgy ezt a mérkőzést, hogy már arra készültünk.