A harmadik helyre futott be a tataiak második csapata

Biztosan dobogón végez a TAC mindkét együttese, nyolcadik lett az Esztergom.

Remek szezont futnak a tataiak

Fotó: Flajsz Péter

A Tatai AC másodosztályú férficsapata kiütéses győzelmet aratott Budaörsön. Bak Imre és Daru Zsolt az összes mérkőzését megnyerte a párharc során, előbbi ráadásul szettet sem vesztett egyéniben. A budaörsi sikert a Honvéd Szondi ellen hazai vereség követte, majd Sopronban győztek a tataiak. Utóbbi mérkőzésen Béres Szabolcs játszmaveszteség nélkül nyerte az összes meccsét. A TAC jelenleg a harmadik helyen áll, aminél hátrébb már nem végezhet, viszont második még lehet.

A harmadik vonal Északnyugati csoportjában a tataiak második csapata az utolsó hat bajnokiját négy győzelemmel és két vereséggel tudta le, míg az Esztergom utolsó négy mérkőzésén 2-2-es mérleget produkált. A két csapat egyébként egymás ellen zárta a szezont a hétvégén, a mérkőzést a vendég tataiak nyerték. A TAC II. a harmadik helyen végzett a bajnokságban, míg az Esztergom végül nyolcadik lett a 10 csapatos mezőnyben.

NB I., Nyugati csoport, férfi, 14. forduló

SH-ITB Budaörsi SC I.–Tatai AC I. 2-12
A tatai győzelmek: Bak Imre és Daru Zsolt 3-3, Béres Szabolcs és Epinger Márton 2-2, a Bak Imre-Daru Zsolt és a Béres Szabolcs-Epinger Márton párosok.

15. forduló

Tatai AC I.–Honvéd Szondi György SE II. 6-8
A tatai győzelmek: Bak Imre és Epinger Márton 2-2, Béres Szabolcs 1, a Bak Imre-Benyovszky Gábor páros.

16. forduló

Turris SE Sopron I.–Tatai AC I. 5-9
A tatai győzelmek: Bak Imre és Béres Szabolcs 3-3, Daru Zsolt 2, a Béres Szabolcs-Epinger Márton páros.

NB II., Északnyugati csoport, vegyes, 10. forduló

Tatai AC II.–SH-ITB Budaörsi SC II. 13-5
A tatai győzelmek: Pattantyús Petra és Nagy Balázs 4-4, Benyovszky Gábor 3, Barassó Máté 1, a Benyovszky Gábor-Nagy Balázs páros.

12. forduló

Tatai AC II.–Szombathelyi AK 4-14
A tatai győzelmek: Pattantyús Petra, Barassó Máté, Senkál Lajos, Varga Bence 1-1.

13. forduló

Esztergomi ASE–Turris SE Sopron II. 11-7
Az esztergomi győzelmek: Petkovics Barnabás 3, Dr. Pálinkási Csaba, Horváth Ákos, Szklenár Máté 2-2, a Horváth Ákos-Váli Zsolt és a Petkovics Barnabás-Szklenár Máté párosok.

15. forduló

Bányász SK Ajka–Tatai AC II. 7-11
A tatai győzelmek: Adamik Csenge Virág és Pattantyús Petra 3-3, Barassó Máté és Nagy Balázs 2-2, a Barassó Máté-Nagy Balázs páros.

16. forduló

CVSE Swietelsky Vulkán Fürdő III.–Esztergomi ASE 18-0

Tatai AC II.–EVO Asztalitenisz SE I. 13-5
A tatai győzelmek: Barassó Máté és Nagy Balázs 4-4, Benyovszky Gábor 3, Pattantyús Petra 2.

17. forduló

Hévízi SK–Esztergomi ASE 2-16
Az esztergomi győzelmek: Dr. Pálinkási Csaba, Petkovics Barnabás és Szklenár Máté 4-4, Horváth Ákos 3, a Horváth Ákos-Szklenár Máté páros.

CVSE Swietelsky Vulkán Fürdő III.–Tatai AC II. 13-5
A tatai győzelmek: Benyovszky Gábor és Nagy Balázs 2-2, a Benyovszky Gábor-Nagy Balázs páros.

18. (utolsó) forduló

Esztergomi ASE–Tatai AC II. 5-13
Az esztergomi győzelmek: Dr. Pálinkási Csaba és Petkovics Barnabás 2-2, Horváth Ákos 1.
A tatai győzelmek: Barassó Máté 4, Benyovszky Gábor és Nagy Balázs 3-3, Varga Bence 1, a Benyovszky Gábor-Nagy Balázs és a Barassó Máté-Varga Bence párosok.