„Mindent megpróbáltunk, de támadásban nem találtuk a ritmust” - kikapott az OSE

A mérkőzést a játékidő nagy részében a Kecskemét tartotta kontroll alatt.

Izgalmas mérkőzésen győzte le a soproni csapatot az OSE

MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt DTKH-Kecskemét 67-75 (20-21, 14-22, 12-18, 21-14)
Oroszlány, 1000 néző. V.: Mészáros, Fodor, Rácz
Oroszlány: DIMITRIJEVICS 18, Szabadfi 3/3, Barnjak 8/6, Calloway 3/3, Krestinin 10. Csere: Carev 4/3, Illés 3/3, Henry 4, Ruják A. 9/3, Dorogi 5/3, Werner. Edző: Simon Petrov
Kecskemét: TOWNES 14, Ivkovics, Klobucar 7/3, Dramicsanin 9, KARAHODZSICS 9. Csere: BORISZOV 22/3, Kiss D. 2, Wittmann 8/6, Kucsera 4/3, Tóth Barna. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–7. 7. p.: 12–10. 10. p.: 20–19. 12. p.: 20-28. 16. p.: 29–32. 18. p.: 29–41. 26. p.: 40–50. 30. p.: 46–61. 33. p.: 53–70. 36. p.: 63–71.
Kipontozódott: Ivkovics (19.).

Simon Petrov: – A mérkőzés végéig megvolt az energiánk, keményen küzdöttünk, mindent megpróbáltunk, de támadásban nem találtuk meg a ritmust egy tapasztaltabb csapat ellen. Az első félidőben túl sok könnyű kosarat kaptunk, ezen a másodikban már javítani tudtunk. A jól védekező Kecskemét megérdemelten nyert.

Forray Gábor: – A mérkőzést a játékidő nagy részében kontroll alatt tartottuk, de az Oroszlány végig a nyomunkban volt. Voltak kritikus pillanataink, de mindig volt valaki, aki ilyenkor lendíteni tudott a csapaton. Oroszlányon nagyon nehéz nyerni, ezúttal sem volt könnyű dolgunk, de véleményem szerint megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a hazai publikumnak és csapatnak, emellett természetesen az enyémnek is, hiszen a felsőházba jutás szempontjából nagyon fontos győzelemt arattunk.