Kézilabda

2022.12.13. 20:38

Megtartotta első helyét a Komárom az NB II.-ben

Az elmúlt hetekben NB-s és megyei csapataink az őszi idény hajrájához érkeztek, utóbbiak erre az évre már be is fejezték a bajnoki küzdelmeket.

Fotó: Walczer Patrik

A harmadosztályú női bajnokság Északi csoportjában az Esztergomi Vitézek három győzelemmel folytatta szereplését: a megyei rangadókon (egyaránt hazai környezetben) simán verte a Tatabányát és a Dorogot, emellett Dunakeszin is győzni tudott. Az Esztergom jelenleg a második helyen áll a bajnokságban, azonos pontszámmal (igaz, egy mérkőzéssel többet játszva) a listavezető Göddel. További három megyei csapatunknak már jóval kevesebb sikerélmény jutott az elmúlt hetekben.

A Tatabánya az Esztergomban elszenvedett vereség mellett a Dunakeszi vendégeként is kikapott, ezt követően legyőzte a Dorogot, legutóbb viszont kikapott Vácon. A Dorog a tatabányai és esztergomi vereség mellett a Vasas U22 vendégeként is kikapott, míg a Tata a szentendrei vereség után otthon veszített a Dunakeszi ellen. Utóbbi három csapatunk sorsa nem alakul túl jól, hiszen a bajnokság utolsó három pozícióját foglalják el: a Tatabánya a 10., a Tata a 11., a Dorog a 12. helyen áll.

A férfiaknál a Komárom a Szentgotthárd tönkreverése után a bajnokság rangadóján döntetlent játszott Veszprémben (amivel riválisához hasonlóan elveszítette hibátlan mérlegét). A Tarján a Balatonfüreden elszenvedett vereséget követően a KVSE-hez hasonlóan legyőzte a Szentgotthárdot. A két megyei csapat a hétvégén egymással mérkőzött, a Komáromban rendezett összecsapást magabiztosan nyerte a hazai csapat. A KVSE továbbra is vezeti a bajnokságot, a Tarján a negyedik helyen áll.

A Fejér–Komárom-Esztergom megyei közös női bajnokság 6. fordulójában megyei rangadót rendeztek, amelyen az Ács simán nyert a Környe vendégeként. Ezt követően a két csapat ellentétes utat járt be: az Ács a Lajoskomárom és a Senior idegenbeli legyőzése után kikapott Solton, a Környe viszont a Pázmánd és a Dunaújváros elleni vereséget követően a Soponya elleni sikerrel zárta az évet. Az Ács az ötödik, a Környe a nyolcadik helyen áll a bajnokság féltávjánál.

A férfiaknál az Ács három vereséggel fejezte be az évet, sorrendben a Mór, a Kisbér, majd a Sárbogárd ellen. A Kisbér a Martonvásár elleni döntetlent követően az Ács elleni győzelemmel folytatta, majd a Rácalmás elleni vereséggel fejezte be az őszi szezont. A Komárom II. a Sárbogárd és a MÁV Előre elleni vereség után a Mórt győzte le. A Kisbér a harmadik, a Komárom II. a negyedik, az Ács a nyolcadik, utolsó helyen áll. A megyei női és férfibajnokságok erre az évre lezárultak.

NB II., Északi csoport, női, 7. forduló
VS Dunakeszi–Tatabányai SC 33-29 (19-15)
8. forduló
Esztergomi Vitézek RAFC–Tatabányai SC 42-28 (18-11), Antenna Hungária Vasas SC U22–Dorogi AC 35-25 (19-10), Szentendrei NKE–Tatai AC 43-18 (19-9)

9. forduló
VS Dunakeszi–Esztergomi Vitézek RAFC 26-30 (13-13), Tatabányai SC–Dorogi AC 28-24 (9-12)
10. forduló
Tatai AC–VS Dunakeszi 23-32 (10-15), Esztergomi Vitézek RAFC–Dorogi AC 40-23 (22-10), Praktiker-Vác U22–Tatabányai SC 28-21 (14-12)
NB II., Északnyugati csoport, férfi, 9. forduló
Komárom VSE–Szentgotthárdi VSE 45-14 (23-3), BFKA-Balatonfüred U23–KSE Tarján 35-33 (18-15)
10. forduló
KSE Tarján–Szentgotthárdi VSE 35-26 (19-15), Veszprémi KKFT U23–Komárom VSE 28-28 (11-14)
11. forduló
Komárom VSE–KSE Tarján 31-23 (15-12)
Fejér–Komárom-Esztergom megyei közös női bajnokság, 6. forduló
Környe SE–Ácsi Kinizsi SC 20-28 (11-15)
7. forduló
Lajoskomárom KSZO–Ácsi Kinizsi SC 24-28 (14-17), Pázmánd NK–Környe SE 35-20 (20-9)
8. forduló
FKC Senior–Ácsi Kinizsi SC 25-27 (13-14), Környe SE–Dunaújvárosi AC 25-36 (12-20)
9. forduló
Holler UNFC Dunaföldvár–Ácsi Kinizsi SC 29-20 (14-8), Környe SE–Soponyai SE 28-26 (13-15)
Fejér–Komárom-Esztergom megyei közös férfibajnokság, 7. forduló
Móri KSC–Ácsi Kinizsi SC 29-27 (19-15), Kisbér KC–Martonvásári KSE 28-28 (15-14), VAX KE Sárbogárd–Komárom VSE II. 33-21 (13-9)
8. forduló
Komárom VSE II.–MÁV Előre-Cunder Kézisuli 31-35 (17-18), Kisbér KC–Ácsi Kinizsi SC 35-25 (19-11)
9. forduló
Komárom VSE II.–Móri KSC 34-33 (16-17), Rácalmás SE–Kisbér KC 34-25 (16-13), Ácsi Kinizsi SC–VAX KE Sárbogárd 22-34 (11-18)