Röpi

2022.11.14. 06:00

Kiütötte Tisza-parti riválisát a Dág

P. J.

Az első két szettben tökéletesen működött a dági gépezete, szinte hiba nélkül röplabdázott a házigazda. Valószínűleg a szolnokiakat az is „nyomasztotta”, hogy két éve már annak, hogy a dágiak „hazai” csarnokában kellett pályára lépniük. A meccs során azonban a Zirigh-legénység nem engedte meg magának azt a könnyelműséget, hogy a szolnokiak halvány produkciójának a szintjére süllyedjen. Így sima, nagyon magabiztos győzelmet arattak.

Zirigh Balázs. – Nagyon örülünk, hogy már a bajnoki mérkőzésünket is a dági „otthonunkban” játszhattuk. Emellett az is fontos volt, hogy szett-veszteség nélkül hozzuk le a találkozót.

Röplabda NB I. Liga, férfi, 14. forduló

Dág KSE – Szolnoki RK 3:0 (15, 14, 23)

Dág, 100 néző, vezette: Halász Enikő, Veress Magdolna.

DKSE: Szabó B., Kun, Sow, Oláh B., Benkő, Flachner D. Csere: Farkas R. és Czibula (liberók), Balázs, Majer, Flachner K., Horváth B. Edző: Zirigh Balázs.

A mérkőzés alakulása, 1.játszma: 10-3, 16-7, 21-13, 24-15. 2.játszma: 8-4, 17-6, 21-10, 24-14. 3.játszma: 6-6, 10-11, 14-17, 21-20, 24-23.