Kézi

2022.10.04. 14:16

Simán kiesett a TAC a Magyar Kupából

A TAC szűk kerettel (a Magyar Kupára vonatkozó szabályok szerint a kettős játékengedéllyel rendelkezők nélkül), négy utánpótlás-korosztályú játékossal lépett pályára a hozzá hasonlóan másodosztályú győriek vendégeként.

K. A.

Forrás: Facebook/TAC

A hosszabb kispaddal bíró, esélyesebb hazaiak hamar elhúztak, de a Tata az első félidő derekára egyenlíteni tudott. Ezt követően a hazaiak folyamatosan növelték előnyüket, és a második játékrész közepén zsinórban hét gólt szerezve eldöntötték a mérkőzést. A tataiaknál a második félidőben a fiatal játékosok is több lehetőséget kaptak. A TAC ezzel a vereséggel búcsúzott a sorozattól.

Sibalin Jakab: – Edzésterhelésnek jó volt ez a mérkőzés, bízom benne, hogy a fiatalok is tanulni tudtak belőle.

Kézilabda, Magyar Kupa, férfi, 2. forduló

Agrofeed ETO UNI Győr–Tatai AC 32-21 (15-12)

Győr, 80 néző, vezette: Bócz L., Wiedemann V.

Tata: Tatai – Katus 4, Igali 2, Molnár 1, Tóth 3, Vass 4, Sárosi 5. Csere: Blázsovics, Darmstadter, Nényei, Kiss 1, Kreisz, Huber, Vincellér, Gajdos 1. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 4/3, illetve 1/0.

Kiállítások: 8, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása: 8. perc: 5-1, 13. p.: 8-5, 24. p.: 10-10, 39. p.: 18-15, 49. p.: 25-15, 56. p.: 30-18.