kosárlabda

2021.02.07. 19:01

Nagy csatában maradt alul a TSE

A tataiak végig jól tartották magukat esélyesebb riválisuk ellen, a negyedik szakaszban azonban elhúztak a kecskemétiek.

Vá. T.

A Tatai SE (fehérben) keletre utazik

Fotó: Zantleitner Ingrid

Kosárlabda, amatőr női NB I., Zöld csoport, 15. forduló

Tatai SE – Kecskeméti KC 65-70 (14-19, 18-20, 18-16, 15-15)

Bábolna, zárt kapuk mögött.

Tatai SE: Kiss J. 8, Czompó 8/3, Rabi 8, László 4/3, Gyöngyösi 5. Csere: Koncsár 4, Szabó 6, Horváth 11/3, Morcz 3/3, Mohai 6, Tóth 2. Vezetőedző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 10-9, 15. p.: 17-30, 25. p.: 37-46, 35. p.: 54-59.

A tataiak végig jól tartották magukat esélyesebb riválisuk ellen. Az első félidőben a lepattanózás is jól ment a hazaiaknak, így húsz perc után mindössze hét ponttal vezettek az alföldiek. A harmadik felvonásban még közelebb lopózott a Kecskeméthez a TSE, de a negyedik szakasz elejére tíz pont körüli előnyt harcolt ki az ellenfél, amit jól is menedzselt a mérkőzés végéig.

A Tatai SE csapata mindazonáltal egyáltalán nem vallott szégyent. Szabó Judit együttese ezzel egy győzelem mellett a tizenegyedik vereségét szenvedte el.

Szabó Judit: – Ha jobban odafigyelnénk a dobásaink minőségére, kedvezőbben is alakulhatnának számunkra a mérkőzések.

(Borítókép: Zantleitner Ingrid/24 Óra)