kosárlabda

2020.02.01. 17:23

Sokkoló harmadik negyed és TSE-vereség

A tataiak csak az első néhány percben tartották a lépést ellenfelükkel, ám a folytatásban már az ELTE Fortis akarata érvényesült.

K. A.

A tataiak csak az első néhány percben tartották a lépést ellenfelükkel, ám a folytatásban már a vendégek akarata érvényesült. A nagyszünetben 16 pont volt az ELTE-Fortis előnye. Noha lehetett tudni, hogy a fővárosiak az esélyesek, arra mégis nehéz szavakat találni, ami a harmadik játékrészben történt.

A tataiaknak szemlátomást nem tett jót a szünet, nem bírták az ellenfél tempóját, mindössze 3 pontra voltak képesek, ellenben 36-ot kaptak… Az utolsó felvonásra már minden eldőlt, a hazaiak azért még tudtak valamit kozmetikázni az eredményen, a vége azonban így is súlyos, negyvenpontos vereség lett. Az új igazolás, Rozsics Teodóra mindazonáltal ismét dicsérhető.

Szabó Judit: – Sajnálom, hogy mindig hiányzik valaki, és nemigen tudunk a lehető legjobb felállásban játszani. Ha több munkát teszünk bele, lesz ez még jobb is.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Zöld csoport, 14. forduló

Tatai SE – ELTE Fortis 46-86 (12-20, 11-19, 3-36, 20-11)

Tata, 50 néző.

TSE: Kiss J. 7/3, Kuller 4, Morcz 1, Czompó 10, Rozsics 14. Csere: Jagicza 2, Polgár, Fülöp 4, Koncsár 4. Vezetőedző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-6, 15. p.: 16-26, 25. p.: 26-51, 35. p.: 34-77.