kosárlabda

2020.02.23. 17:07

Az első negyedig szoros volt a Tatai SE meccse

Az első negyedben még vezetni is tudott a Tatai SE, de aztán a Szombathely végül sima győzelmet aratott.

Vá. T.

Fotó: Zantleitner Ingrid

A Tatai SE az első negyedben kifejezetten jól tartotta magát az esélyesebbnek számító vasiakkal szemben, a játékrész végéhez közeledve még vezetett is (16-15). A második szakaszban aztán ellépett a Szombathely, egy 8-0-s negyedkezdésnek is köszönhetően. A nagyszünetre ezzel már megnyugtató, 13 pontos előnyt harcolt ki a vendégcsapat.

A harmadik játékrészben tovább nőtt a különbség a felek között, elsősorban Szabó-Haklits Zsuzsannával nem bírtak a tataiak, aki végül 20 ponttal, közte négy triplával zárta a meccset. A záró felvonásra már csak a különbség mértéke volt kérdéses, no és az, hogy a rivális eléri-e a száz pontot. Utóbbi végül nem sikerült, ám a Szombathely így is sima, 32 pontos győzelmet aratott a Tata otthonában. A hazaiak mindazonáltal dicsérhetőek, amíg bírták erővel, helytálltak.

Szabó Judit: – Ilyen játékkal ki lehet kapni, sajnos a végére elfáradtunk, ez látszott a dobásainkon is.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Zöld csoport, 17. forduló

Tatai SE – Szombathelyi Egyetem 58-90 (16-19, 17-27, 13-24, 12-20)

Tata, 50 néző.

Tatai SE: Kiss J. 10, Mohai 5/3, Czompó 5, Morcz 11, Rozsics 20. Csere: Koncsár 7/3, Kiss Cs., Jagicza. Vezetőedző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-7, 15. p.: 26-29, 25. p.: 40-56, 35. p.: 51-77.