kosárlabda

2020.01.06. 12:08

A TKC bevette Kecskemétet, a TSE pedig továbbra is nyeretlen

Megszerezte szezonbeli második bajnoki győzelmét a Tatabányai KC kosárlabdacsapata az amatőr női NB I. Piros csoportjában. A Tatai SE-nek nem sikerült ilyen jól az alföldi túra a Zöld csoportban, vereséget szenvedett Szegeden.

Várvizi Tamás

A Tatabánya (fehérben) magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét vendégeként

Fotó: Zantleitner Ingrid

A Tatabányai KC már az első negyedben megalapozta a jó folytatást, az utolsó négy percet 12-0-ra nyerve. A második szakaszban rákapcsoltak a hazaiak, néhány triplát is bedobva. A pontzáporos második felvonás végén a nagyszünetben 45-31-re vezettek a vendégek.

A Tatabánya (fehérben) magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét vendégeként (Fotó: Zantleitner Ingrid / 24 Óra)

A folytatásban némileg csökkent a pontok mennyisége, de a harmadik negyedet is hozta a TKC, a záró játékrészben pedig már csak arra ügyeltek a vendégek, hogy ne engedjék ki a kezeik közül a biztos győzelmet. A Tatabányai KC ezzel megszerezte szezonbeli második sikerét, a következő fordulóban, szombaton 17 órától pedig a sereghajtó Győr otthonában folytatja szereplését.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: – Meglátszott, hogy volt két hét szünet, igaz, az ellenfél sem villogott. Jobban koncentráltunk, ez döntött a javunkra.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 11. forduló

Kecskeméti KC–Tatabányai KC 53-75 (6-18, 25-27, 8-13, 14-17)

Kecskemét, 100 néző, vezette: Vadász Cs., Borgula Gy.

Tatabányai KC: Szamosi 7/3, Kaluha-Guti 17/9, Pusztai 18/6, Horváth 8, Mojzes 9/3. Csere: Galli-Hirling 2, Göbölös 14/3, Bódi, Kokavecz, Nagy.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-7, 15. p.: 20-25, 25. p.: 33-49, 35. p.: 44-70.

A Tatai SE hosszú idő után reális győzelmi reményeket táplálhatott, hiszen egy szintén a hátsó régióba tartozó riválissal mérte össze erejét. Nem is kezdtek rosszul Szabó Judit tanítványai, az első negyed vége felé 13-8-ra is vezettek, ám a játékrész hajrája az alföldieké volt. A második felvonásban aztán megrázta magát a szegedi csapat és kereken 20 pontot szórva a maga javára fordította az állást. A nagyszünetben 34-27-re vezetett az ellenfél.

A harmadik tíz percben már 43-32-re is vezetett a Szeged, ám a tataiak nem hagyták magukat, és zárkóztak. Az utolsó negyed előtt csak 8 pont volt a hazai előny (50-42). Az utolsó játékrészre azonban kiütközött, hogy a TSE mindössze hét bevethető játékossal érkezett a mérkőzésre. A szegediek gyorsaságban ekkor már felülmúlták riválisukat, és noha a tataiak a meccs egészét nézve mutattak biztató dolgokat, megérdemelt hazai siker született. Folytatás január 14-én a listavezető TFSE II. ellen, hazai pályán.

Szabó Judit: – Ha kicsivel hosszabb a kispadunk, szebb eredmény születhetett volna.