megye III

2019.10.09. 19:27

A Csém visszavágott a déli rangadón az Almásfüzitőnek

A megyei harmadosztály hétvégi fordulójában megszerezte első pontjait a Bársonyos délen, a listavezető Tokod nem tudott nyerni északon.

A megyei harmadosztály hétvégi fordulójában a Kisbér tovább növelte előnyét a Naszályon veszítő Bakonyszombathely előtt délen, míg északon a Tardos állt az élre.

Labdarúgás A Déli csoport rangadóján a forduló előtt a második helyen álló Almásfüzitő a harmadik Csémet fogadta. Az előző szezon utolsó fordulójában ugyanez a két csapat döntött a bajnoki címről, akkor a füzitőiek (ugyancsak hazai pályán) 1-0-ra győztek és megszerezték az aranyérmet. Most a Csém egy ugyancsak 1-0-s sikerrel vágott vissza, ezzel feljöttek a második helyre, míg a Szákszendet alaposan elpáholó (és vesztett pontok tekintetében még mindig a legjobban álló) Kisbér feljött a harmadikra az Almásfüzitő elé. A listavezető Bakonyszombathely ezúttal sem hibázott. háromgólos bokodi sikerével tartja első helyét. A Kisigmánd nagy bravúrt végrehajtva tíz emberrel játszva is legyőzte a Gesztest (igaz, a meccs végére a vendégek is megfogyatkoztak egy kiállítás miatt), a Réde pedig kétgólos hátrányból fordítva végül ugyanennyivel nyert a Naszály ellen. Megszerezte első pontjait a Bársonyos, amely Császárról hozta el a három pontot.

Északon nem tudott nyerni a listavezető Tokod, amely a Héreggel játszott döntetlent hazai pályán. A tokodiak már az első percben megszerezték a vezetést, de a Héreg még az első félidőben egalizált. A vendégek aztán több, mint fél órát töltöttek emberhátrányban, de kiharcolták a döntetlent. Továbbra is százszázalékos a Tardos, amely egy szorosabb első játékrész után végül simán nyert Szomódon. A vendégcsapatban Kovács Henrik háromszor volt eredményes. Érdekesség, hogy az öt meccsen eddig mindössze egy gólt kapó tardosiak ezúttal háromszor is kapituláltak. A harmadik helyen álló Dunaalmás minimális különbséggel verte a Dunaszentmiklóst, míg a pocsékul kezdő, de már zsinórban negyedik sikerénél tartó Baj az Annavölgyet verte meg nagyon és már az ötödik helyen áll. A bajiaknál Somogyi Norbert Ákos triplázott, míg az egyaránt csereként beálló Kovács Béla és Lázár Márk is két-két gólt szerzett. A Tát a két kiállítással is sújtott Bajnát, míg a Szárliget a TABAK-ot verte simán.

A góllövőlistát délen Kolompár István (Almásfüzitő), északon Sárközi Ádám (Tokod) vezeti 16, illetve 18 találattal. Ezúttal egyikük sem volt eredményes.

M&M megyei III. osztály, Déli csoport, 8. forduló

Almásfüzitői SC–Csémi SE 0-1 (0-1)

Almásfüzitő, vezette: Vojvoda Miklós (Mann Ádám József, Borbély Máté Dávid).

Almásfüzitő: Deres – Sáling K., Mózes, Végh, Sáling G. (Vona, 80.), Kolompár, Hamza, Szabó Á., Balogh (Péter, 51.), Szalai, Nagy. Vezetőedző: Berlik Zsolt. Csém: Farkas – Simon, Gyányi, Oláh, Buzás, Körmendi, Csöre (Dián, 51.), Juhász (Tadjer, 94.), Szabó Cs., Torday, Soós (Názer, 75.). Vezetőedző: Szabó István. Gólszerző: Oláh (0-1) a 45. percben.

Bokod Erőmű LE–Bakonyszombathely KSE 0-3 (0-2)

Bokod, vezette: Hegedüs Róbert (Sebján Attila, Sebján Márk).

Bokod: Iváncsán – Molnár (Ihász, 42.), Pányi, Gruber, Horváth, Erdős (Darabos, 51.), ifj. Marton Krisztián (Babicz, 51.), Csendes, Bucsi, Antal Dániel, Bognár. Technikai vezetők: id. Marton Krisztián, Rausch János. Bakonyszombathely: Hofer – Czeglédi Á. (Morvai, 60.), Czeglédi D., Takács (Víg, 73.), Renner (Pirik, 55.), Nokta, Kuti, Jakab (Moldován, 55.), Szabó, Kovács L. (Mészáros I., 65.), Tóth S. (Bakács, 68.). Technikai vezetők: Gálos Csaba, Kovács Attila. Gólszerző: Tóth S. (tizenegyesből, 0-1) a 22., Czeglédi Á. (0-2) a 39., Nokta (tizenegyesből, 0-3) a 91. percben.

Császári SE II.–Bársonyos SK 0-2 (0-0)

Császár, vezette: Pluhár Máté Mihály (Sárdi Éva, Vida Barbara).

Császár II.: Wolf – Kovács A., Szigetvölgyi (Molnár J. B., 46.), Papp F. (Orbán, 46.), Soós (Kovács K., 68.), Juhász, Molnár T. M., Vass, Kocsis, László, Szlukovényi (Molnár R., 58.). Technikai vezető: Falman Bálint Péter. Bársonyos: Kovács Á. – Kovács Gy. K., Bodis, Bódis (Papp T., 46.), Tóth, Nesztlinger, Varga, Szimler, Sinigla, Polgár (Vida Cs., 88.), Ősz. Gólszerző: Tóth (0-1) a 65., Varga (0-2) a 82. percben.

Kisbéri SSE–Szákszendi SE 6-0 (2-0)

Kisbér, vezette: Kiss Márton Attila (Gaszner Tamás).

Kisbér: Szalay (Horváth I. Dániel, 81.) – Simon M., Csima (Jung, 83.), Horváth II. Dániel (Kovács, 76.), Papp (Spohn, 81.), Viola, Szabó, Horváth G. M., Korompay, Wolf, Nyári. Technikai vezető: Fallmann József. Szákszend: Teberi (Farkas, 78.) – Klestenitz Á., Németh (Desics, 63.), Török, Klestenitz M., Hideg (Kiss L., 46.), Müller K. (Müller T., 72.), Veres, Biri, Mester, Palotai (Mayer, 68.). Technikai vezető: Simon József. Gólszerző: Horváth II. Dániel (1-0) a 10., Nyári (2-0) a 27., Szabó (3-0) a 46., Simon M. (4-0) a 61., Viola (5-0) a 77., Szabó (6-0) a 84. percben.

Kisigmándi KSK–Gesztesi SE 3-2 (2-1)

Kisigmánd, vezette: Dénes Levente (Bancia Alex, Marosi Milán).

Kisigmánd: Szalai Á. – Morvai, Szalai J. I., Polgár, Takács, Sándor, Himler, Kugli, Babai, Maráz. Gesztes: Györök – Zsigmond, Szalontai (Lisóczki, 46.), Simó, Kolozsi, Vízkeleti, Vendégh, Benczik (Szipőcs R., 55.), Eigner, Hajzer, Ténai. Technikai vezető: Pillmann Zoltán. Gólszerző: Takács (tizenegyesből, 1-0) a 15., Maráz (2-0) a 24., Kolozsi (2-1) a 34., Zsigmond (2-2) a 48., Takács (3-2) az 58. percben. Kiállítva: Simó (Gesztes) a 79. percben.

Réde KSE–Weldtech-Naszály SE 5-3 (1-1)

Réde, vezette: Kreitl Tamás (Vas Kevin).

Réde: Král – Keresztes (Rákóczi, 83.), Mézes, Varga D. (Kondé, 87.), Horváth M., Czigány, Balogh (Milány, 46.), Őszi, Varga R., Szoboszlai (Major, 87.) Ott. Vezetőedző: Horváth Sándor. Naszály: Szántó Gy. J. – Nagy T., Kozma K. R. (Kozma R. I., 60.), Nyári K. (Tóth R. G., 73.), Gulyás (Tóth V., 83.), Nagy G., Nyári A. Sz. (Nagy P., 77.), Németh, Kóródi, Vas J., Szántó R. M. Technikai vezető: Hebling Zoltán. Gólszerző: Nyári A. Sz. (0-1) a 26., Varga R. (1-1) a 34., Szántó R. M. (1-2) a 49., Nyári K. (1-3) az 51., Varga R. (2-3) az 55., Szoboszlai (3-3) az 57., Szoboszlai (4-3) a 64., Mézes (5-3) a 86. percben.

Szabadnapos: Bakonysárkányi SE.

Északi csoport, 8. forduló

Baj KSE–Annavölgyi BSE 9-0 (2-0)

Baj, vezette: Kiszi Levente (Jámbor Bence, Holczhacker Attila György).

Baj: Bodzay (Havran, 80.) – Markó F., Lounes, Megtért, Botka (Vörös, 83.), Bugyi (Szarvas, 63.), Somogyi (Lázár, 63.), Mészáros B., Patonai (Kovács, 76.), Sebestyén, Szirony (Jurassa, 60.). Játékos-edző: Markó Ferenc. Annavölgy: Kerekes – Kántor, Kőrösi, Mészáros G., Flórián, Fluxa, Sasvári, Szegvári, Haas, Bolyán, Ferenczy L. Gólszerző: Patonai (1-0) a 2., Bugyi (2-0) a 25., Somogyi (3-0) a 48., Somogyi (4-0) az 57., Somogyi (5-0) a 62., Lázár (6-0) a 70., Kovács (7-0) a 79., Kovács (8-0) a 82., Lázár (9-0) a 84. percben.

Bajnai SE–DG Tát SE 0-5 (0-2)

Bajna, vezette: Kis Gergő Benedek (Linn Kevin, Bankó István).

Bajna: Szántai – Győri, Varga L. B., Flórián, Kelemen M. (Molnár F., 51.), Varga F., Sárközi, Kovács P. (Kuczmog, 78.), Molnár L., Pongrácz (Marsi, 46.), Pásztor Turák (Pallagi, 78.). Tát: Szél – Rábl, Török M. (Tóth, 73.), Tirpák, Lamperth (Jancsó, 78.), Kozma, Varga L. A. (Kovács Sz., 59.), Jámbor, Laskai, Béres (Stáhl, 64.), Tillman. Technikai vezető: Szabó Attila. Gólszerző: Rábl (0-1) a 22., Laskai (0-2) a 31., Laskai (0-3) a 47., Lamperth (0-4) a 75., Stáhl (0-5) a 86. percben. Kiállítva: Sárközi (5.), Török J. (56., a kispadról) – egyaránt Bajna.

Bar-Nul Szomódi SE–Tardosi FC 3-7 (1-2)

Szomód, vezette: Szalay Norbert (Péntek Erik Roland, Kovács Zsolt).

Szomód: Ficsur – Szili (Recsák, 87.), Szőnyi (Prokay, 77.), Bóka (Sebestyén Z., 62.), Sebestyén A. Á., Purgel Z., Lengyel, Metzger, Vipler, Szabó (Sáhó, 62.), Tápai (Pálfi, 87.). Technikai vezetők: Purgel Károly, Toplak Tamás. Tardos: Kovács M. – Kovács H., Lipóczky (Sztanek, 70.), Visnyovszki (Berczeli, 65.), Juhász, Turóczi (Filipsz, 56.), Mészáros, Tebele, Szileszki (Kovács G., 73.), Tobik (Link, 64.), Ginder. Vezetőedző: Kádas Csaba Tibor. Gólszerző: Mészáros (0-1) az 5., Szőnyi (1-1) a 35., Kovács H. (1-2) a 39., Lipóczky (1-3) az 51., Kovács H. (1-4) az 58., Kovács H. (tizenegyesből, 1-5) a 60., Tápai (2-5) a 67., Filipsz (2-6) a 79., Sebestyén A. Á. (3-6) a 82., Berczeli (3-7) a 85. percben.

D.M.A.C. Dunaalmás–Dunaszentmiklósi SE 1-0 (1-0)

Dunaalmás, vezette: Németh Richárd (Dávid Rita, Hegedüs Péter).

Dunaalmás: Erdősi – Bokréta, Mezei, Kozenkow (Villám, 46.), Nagy, Király Á., Zvér (Király T., 79.), Lőrincz (Gerencsér, 81.), Mészáros, Szuri, Fiedler (Bazsika, 14.). Technikai vezető: Hegedűs Sándor. Dunaszentmiklós: Nyári – Búzer, Schmidt M., Dinga, Schmidt D. Z., Stodola, Janetka, Kerekes (Gurgulits, 79.), Dácher (Schmidt N., 46.), Fekete (Sasvári, 46.), Csordás. Technikai vezetők: Bihacker Zsolt, Nágel Imre. Gólszerző: Zvér (1-0) a 19. percben.

Szárligeti SE–TABAK 5-1 (2-0)

Szárliget, vezette: Sándor Tamás (Kelemen István).

Szárliget: Porcelán – Nagy, Kapui, Keil (Bódis, 50.), Bányai (Bolla D., 56.), Szabó M., Mikulinczki (Tóth I., 61.), Szabó R. (Cseh, 69.), Tóth Z. P., Mihaliszkó (Daru, 52.), Farkas D. Vezetőedző: Mezei Ferenc. TABAK: Soláry – Szabó F. (Békési, 46.), Fehér, Fekete, Kara L. (Kara K., 46.), Viszolai, Madari, Felföldi Á. K., Pokorny, Boldizsár, Zima. Gólszerző: Mihaliszkó (1-0) a 28., Szabó M. (2-0) a 36., Szabó M. (3-0) az 50., Viszolai (3-1) az 52., Daru (4-1) a 60., Daru (5-1) a 65. percben.

Tokod SE–Héreg 1-1 (1-1)

Tokod, vezette: Szabó Gergely Máté (Horváth Bence, Rozmann Kornél).

Tokod: Tóth L. – Cauxeiro, Kiss Sz., Gyúró, Nagy (Borhi, 59.), Sárközi (Muzsik, 68.), Horváth R. (Csáki, 85.), Borsi, Móra, Ratimorszky (Szőke, 75.), Hőgyes (Salik, 53.). Vezetőedző: Robotka Bence. Héreg: Barassó – Miklos, Tóth N., Szöllősi, Bárányos, Enyedi, Tráj (Pálinkás, 83.), Balázs, Goldschmidt T., Egyed, Pisla. Technikai vezető: Vörös Balázs. Gólszerző: Cauxeiro (1-0) az 1., Miklos (1-1) a 21. percben. Kiállítva: Enyedi (Héreg) az 57. percben.

Szabadnapos: Vértestolnai TE.