női amatőr bajnokság

2019.02.03. 10:27

A tatabányai kosarasok vereséget szenvedtek Ajkától

A Tatabányai KC hazai környezetben szenvedett vereséget az Ajkától a női kosárlabda amatőr NB I.-ben.

Várvizi Tamás

Fotó: Z. I.

A nyitány a vendégeké volt (0-6), az első tatabányai kosárra 6 (!) percet kellett várni, Az első negyed maradék részében is az Ajka játszott jobban, Doktorék mindössze hat pontra voltak képesek ebben a játékrészben.

A második szakaszt jól kezdte a TKC, Az első 5 percben csak hazai pontok születtek. A negyed második felében azonban feltámadt az Ajka, így 23-20-as vendégelőny állt az eredményjelző táblán.

A harmadik felvonásban hol az egyik, hol pedig a másik gárdának volt jobb időszaka, de az ajkaiak tartották néhány pontos előnyüket. A negyedik tíz perc kiegyenlített játékot hozott, 34-40 után zárkózott a Tatabánya, ám a vendégek újból elléptek néhány ponttal. 46-49-nél még volt esély a hosszabbítás kiharcolására, de az utolsó kosár az Ajkáé volt.

Az ötpontos vendégsiker azt is jelenti, hogy az egymás elleni összevetésben az ellenfél áll jobban, hiszen Ajkán csak egy ponttal győzött a TKC.

Mózes Emil: Küzdelmes, pontszegény mérkőzés volt, a vendégek némileg határozottabban játszottak, ez döntött.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 14. forduló

Tatabányai KC – Ajka 46-51 (6-16, 14-7, 8-11, 18-17)

Tatabánya, 100 néző.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-6, 15. p.: 14-16, 25. p.: 21-23, 35. p.: 36-40.

TKC: Kaluha-Guti 9/6, Horváth 6, Pénzes 2, Doktor 9/3, Galli-Hirling 2. Csere: Kokavecz 6, Kapornai, Zólyomi 10, Seri 1, Csáktornyai 1.

Vezetőedző: Lukács Anikó.

Küzdelmes és pontszegény mérkőzés volt (Fotó: Z. I. / 24 Óra)