cselgáncs

2019.02.08. 22:44

Oroszlányi sikerek Nagykőrösön

Az Oroszlányi Judo Club is megkezdte a versenyévadot, mégpedig a serdülő „B” korcsoportos fiú Országos Diákolimpián a szomszédos Pest megyében található Nagykőrösön.

K. A.

A csapat

Forrás: beküldött

Az OJC ezúttal két versenyzővel indult az összesen 130 indulót számláló mezőnyben. Gyurkovszky Szilárd három remek, ippon-győzelemmel a döntőbe küzdötte magát a 60 kg-osok között, ahol tisztes helytállást követően veszített fővárosi riválisával szemben.

Szilárd így is ezüstérmet vehetett át a küzdelmeket követően. Végh Tibor vezetőedző nagyon bizakodó versenyzőjét illetően, hasonló szereplést vár tőle a jövőben is. Az Oroszlányi Judo Club másik versenyzője, Müller Olivér a 7. helyet szerezte meg a 66 kg-osok mezőnyében.

Az oroszlányi sportolók egyébként jó formában vannak, legutóbb például Csehországban tették le a névjegyüket, ahol az összetett csoportversenyt megnyerték az OJC tagjai.

Az OJC csapata: Gyurkovszky Szilárd (éremmel) a második helyen végzett (Fotó: beküldött)