Vb 2022

2022.11.23. 07:15

Kiderült, miért van irreálisan sok hosszabbítás a vb-n

Már majdnem egy meccsnyivel többet játszottak a futballisták, mint kellett volna.

H.I.

Pierluigi Collina, a bírók főnöke

Forrás: futbolretro.es

A megszokottnál jóval hosszabb, és eddig a legtöbb esetben indokolatlannak tűnő hosszabbításokat a legtöbb tévénéző nem tudja hova tenni. Pedig nem is bonyoltul a megoldás:  minden "elvesztegetett" időt szeretnének visszaadni a csapatoknak a játékvezetők, hogy tisztán, csak a focié legyen a szerep. Ez már-már hajaz az amerikai sportokban használatos megoldáshoz, ahol mindig megáll az óra, ha nem folyik játék a pályán. Még csak két nap, és négy meccs ment le a 2022-es katari világbajnokságból, és az eddig lejátszott négy találkozón a szokásosnál jóval többet hosszabbítottak a játékvezetők, összeadva majdnem egy órát húztak rá a csapatok. 

A Katar-Ecuador nyitómeccsen kétszer öt, azaz tíz perc volt a ráadás, az Anglia-Irán párharc majd' fél órával nyúlott hosszabbra, mint a rendes játékidő. A Szenegál-Hollandia első félideje csak két perccel volt több a megszokottnál, a másodikban viszont nyolcat húzott rá a játékvezető. 

Az USA-Wales találkozón is túlóráztak a játékosok, az első 45 percben négy, a másodikban bő tíz perc volt a ráadásás. 

Sokan azt gondolhatnák, hogy a VAR miatt volt erre szükség, de az eddigi találkozók tanúsága alapján nem ez indokolta a szurkolói szemmel szükségtelenül soknak tűnő extra játékidőt. Az abszolút őrület az Anglia–Irán-mérkőzésen volt, ahol az első félidőben 14 perc ráadás volt, a második játékrészben pedig 10 lett volna, de az iráni büntető miatt végül a 104. percben fújták le az összecsapást. Ezen a mérkőzésen indokolt volt a szokásosnál több hosszabbítás, hiszen két sérülés is volt, illetve a büntető előtti szituációt is vissza kellett nézni, de az összesen közel félórás ráadást talán ez sem magyarázza meg. Akkor mégis mi az oka?

"Arra kértük a játékvezetőket, hogy legyenek nagyon szigorúak, és adjanak hozzá mindent a hosszabbításhoz, ami időt vett el a játéktól" – mondta el Pierluigi Collina, a FIFA játékvezetői testületének vezetője.

Úgy néz ki, ebbe az irányba mozdulhat el a futball, hiszen számtalan bajnokságban mára már bevett szokássá vált, hogy egyre többet hosszabbítanak a játékvezetők. Ez viszont teljesen átalakíthatja a televíziós és a reklámpiacot is, hiszen egy feszített menetrendben kevesebb idő marad a reklámokra, szakértésre, beharangozókra. 

Minden, ami világbajnokság: kattints és kövesd a híreket!


 

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!