megye II

2019.06.06. 19:53

Fiesztával és füstbombákkal ünnepelték az Etét a szurkolók

Környei győzelmével bajnoki címet ünnepelhetett az Ete, emellett továbbra is éles a kiesés ellen vívott harc.

A megyei másodosztály hétvégi fordulójának rangadója egyértelműen a listavezető Ete környei vendégjátéka volt, ahol az eteiek egy esetleges győzelemmel megszerezhették a bajnoki címet, míg a Környe a második helyért áll harcban. Az Ete hamar hátrányba került, Szabó Krisztián bombagóljával szerezte meg a vezetést a Környe, de két perccel később Gyüszi Levente egy szögletet követően egyenlített. A térfélcsere után ismét egy gyors gólváltás történt, így a végére maradt a döntés: a 91. percben a csapatkapitány Gyüszi egy magas labdát vágott a hálóba, így az Ete zsinórban tizenkettedszer is győzött és ezzel megnyerte a bajnokságot.

És jöhetett a fieszta: a füstbombákkal készülő etei szurkolótábor óriási lelkesedésben tört ki és piros-feketévé változtatta fél Környét, majd a mérkőzés lefújása után még egy kis pezsgőt is kapott a helyi labdarúgópálya. A Környe ráadásul a második helyért is kapaszkodhat, minden bizonnyal az utolsó fordulós, Bajót elleni összecsapásukon dől el, hogy ki lesz az ezüstérmes. A környeiek egyébként nincsenek túl jó passzban, utóbbi öt meccsükön mindössze négy pontot szereztek.

A jelenleg második Bajót egy fordulatos, gólokban gazdag meccsen nyert Felsőgallán. A két csapat felváltva vezetett, majd a második félidő nagy részét emberelőnyben töltő vendégek a végül triplázó Aradi Sándor találatával kicsikarták a győzelmet a ráadásban. A remek formában lévő Szikra zsinórban nyolcadik sikerét aratta, míg a Felsőgalla egymás követő negyedik alkalommal veszített. A hármas győzelmi szériából érkező és a dobogóra kerülésre sem esélytelen Bana nagy lehetőséget szalasztott el az érmekért zajló csatában, miután a félidei döntetlen után simán kikapott Piliscséven.

A Mocsa magabiztosan verte a Császárt, ezzel a két csapat helyet is cserélt a tabellán. Tovább tart az ászári góldömping: Rakó László fiai az előző fordulóban a Környével játszottak 6-6-ot, most pedig végig vezetve Gyermelyen végeztek 5-5-re úgy, hogy bő tíz perccel a vége előtt még két gól volt az előnyük. Az Ászárnak egyébként csak ez a két döntetlen szerepel a bajnoki mérlegében ebben a szezonban. A Pilismarót a papírformának megfelelően legyőzte a Bokodot és ezzel két helyet is előrelépett a tabellán, míg a Süttő háromgólos félidei előnyét szórakozta el a második játékrészben a Kocs ellen. A vendégek a ráadásban egyenlítettek büntetőből. A Tatabányai Vasas is majdnem eljátszotta ezt Szomódon, de végül egy maradt a háromgólos fórból, így a megyeszékhely együttese újabb nagy lépést tett a bennmaradás felé az előző fordulóban aratott sikere után. A már biztosan az utolsó helyen végző Szomód egymás után negyedik vereségét szenvedte el.

A forduló gólátlaga egyébként az eddigi legmagasabb volt a szezon során, meccsenként 6,1 találatot jegyezhettünk fel a vasárnapi játéknapon. A góllövőlistát az ezúttal triplázó ászári Büki Csanád vezeti 42 találattal.

Eurotrade megyei II. osztály, 28. forduló

Bar-Nul Szomódi SE–Tatabányai Vasas 2-3 (0-2)

Szomód, vezette: Horváth István (Büki Ferenc, Bagi Attila János).

Szomód: Ficsur – Szőnyi (Fail, 46.), Csizmadia, Bóka (Szabó, 68.), Fekete, Nagy (Lengyel, 61.), Metzger, Vipler (Gerencsér, 46.), Lounes, Mester (Török, 54.), Szili. Vezetőedző: Tápai Tamás.

Tatabányai Vasas: Kalics – Somogyi, Horváth István (Hegedűs, 86.), Turza, Győrfi-Sánta (Schaffhauser, 54.), Lakatos (Vagyóczki, 76.), Csaplár, Halász (Horváth B., 90.), Nyári, Szigeti, Szeibert (Balogh, 61.). Technikai vezetők: Auerbach Péter, Györgykovács Zoltán.

Gólszerző: Szeibert (0-1) az 1., Halász (0-2) a 13., Somogyi (0-3) az 51., Fail (1-3, tizenegyesből) a 63., Szabó (2-3) a 94. percben.

Gyermely–Ászár KSE 5-5 (2-3)

Gyermely, vezette: Lovas Gábor (Farkas Bálint, Kis Gergő Benedek).

Gyermely: Kővári – Varga, Beck, Horváth, Kiss G., Soós, Gyuricza (Kocsis, 75.), Kovács A. (Veszelovszki, 62.), Stréhli N., Gombás, Felsőházi. Technikai vezető: Kiss Gábor.

Ászár: Molnár M. J. – Borszuk, Bősze (Takács, 81.), Büki, Ligeti D., Kiss J., Verebics, Bocska, Hnizda (Molnár N., 62.), Répási (Horák, 81.), Szabó. Technikai vezető: Rakó László.

Gólszerző: Bősze (0-1) a 12., Büki (0-2) a 20., Gyuricza (1-2) a 32., Büki (1-3) a 37., Kovács A. (2-3) a 40., Gombás (3-3) az 50., Szabó (3-4) a 70., Büki (3-5) a 71., Kiss G. (4-5) a 78., Kiss G. (5-5) a 79. percben.

Környe SE–Etei SE 2-3 (1-1)

Környe, vezette: Hartdégen Zsolt (Vankó Dániel Gábor, Szijártó Márton).

Környe: Erdősi – Tóth V. (Göböly, 55.), Kozár, Matláry, Menyhárt (Patyi, 46.), Kádas, Szabó R. I., Szerencse, Békefi (Szalczinger, 81.), Szabó K. (Mucsi, 66.), Kerék. Vezetőedző: Gulyás Tamás.

Ete: Mantler – Tóth L. R., Puzsoma, Szeles, Gyüszi, Roll, Szabó P. (Szíjj, 81.), Járóka, Tóth H. (Baráth, 83.), Rigó, Proceller. Vezetőedző: Nagy Géza.

Gólszerző: Szabó K. (1-0) a 3., Gyüszi (1-1) az 5., Szabó R. I. (2-1) az 54., Proceller (2-2, tizenegyesből) az 57., Gyüszi (2-3) a 91. percben.

Kiállítva: Szabó R. I. (Környe) a 92. percben.

Mocsa KSE–Császári SE 3-0 (2-0)

Mocsa, vezette: Hegedüs Róbert (Vojvoda Miklós, Németh Richárd).

Mocsa: Kovács – Falu, Jordán G. (Gorzsás, 78.), Farkas (Prógli, 63.), Csizmadia R., Kerekes Gy., Varga, Czifra (Vass, 46.), Kántor K. (Korán, 69.), Rácz J. R., Balogh. Technikai vezető: László Péter.

Császár: Karászi – Cseh, Molnár T. M. (Áment, 59.), Szabó M., Bauer, Rendes, Beke, Vincze, Kisvári, Szabó G. (Mész G., 12.), Nagy. Technikai vezető: Falman Bálint Péter.

Gólszerző: Csizmadia R. (1-0) a 34., Falu (2-0) a 41., Csizmadia R. (3-0) a 72. percben.

Piliscsévi SE–Banai KSK 6-3 (1-1)

Piliscsév, vezette: Kolozsi Patrik (Janovics István, Linn Kevin).

Piliscsév: Szél – Simon, Mészáros D. (Béres, 60.), Tirpák, Koller (Engert, 87.), Kozma, Jámbor, Laskai L., Török (Bartl, 68.), Mesterházi II. Csaba (Kucsera, 65.), Tillman. Technikai vezető: Mesterházi I. Csaba.

Bana: Wittner – Brulich, Szabó A., Böde (Járóka, 62.), Szabó P., Vincze D., Vida, Molnár (Rózsási, 68.), Rózsahegyi, Róth G., Tuboly (Mészáros G., 57.).

Gólszerző: Szabó P. (0-1) a 39., Koller (1-1) a 42., Török (2-1) az 51., Szabó A. (2-2) az 55., Mesterházi II. Csaba (3-2) az 57., Tillman (4-2) a 67., Béres (5-2, tizenegyesből) a 74., Szabó A. (5-3) a 81., Koller (6-3) a 86. percben.

Pilismarót SC–Bokod Erőmű LE 2-0 (1-0)

Pilismarót, vezette: Tatár Levente (Baranyai László, Füleki Márton).

Pilismarót: Speier – Wieszt, Pintér G., Csipor (Domak, 75.), Kollár, Gerencsér, Schubauer (Kneiszel, 75.), Visnyovszki (Hernádi R., 75.), Berdó (Sáros, 51.), Méhes, Kovács D. Vezetőedző: Osvald Zsolt.

Bokod: Iváncsán I. – Bognár, Pányi, Gruber, Marton K., Csendes, Szalontai, Valakovics, Herceg (Iváncsán B., 45.), Babicz, Antal Dániel. Technikai vezető: Horváth Szabolcs.

Gólszerző: Schubauer (1-0) a 41., Kneiszel (2-0) a 90. percben.

Süttői SC–Kocs KSE 3-3 (3-0)

Süttő, vezette: Drabon Barnabás (Varga Imre, Dr. Hegyi Gabriella).

Süttő: Király – Pató, Mezei, Belovai, Juhász, Tóth K., Szakmáry, Tárai Á., Ölveczky, Tenki, Nagy. Technikai vezető: Beck Tamás

Kocs: Natkai – Bognár, Kovács I., Gombos, Kisék Sz., Barsi, Adorjáni, Takács L., Kovács K., Bódis T., Gombik L.

Gólszerző: Belovai (1-0) a 18., Tenki (2-0) a 28., Tenki (3-0) a 41., Kovács K. (3-1) a 48., Gombik L. (3-2) a 82., Kovács I. (3-3, tizenegyesből) a 93. percben.

Kiállítva: Ölveczky (Süttő) a 92. percben.

TÉG Felsőgalla–Bajóti Szikra SE 4-5 (1-1)

Tatabánya, vezette: Ferling Ákos (Büki Gábor, Tóth Huba).

Felsőgalla: Hanus – Magyari V., Nagy, Együd (Zettisch, 30.), Méhész, Járóka, Szám, Eipl, Herceg (Pszota, 46.), Kósa, Payer (Mata, 64.). Vezetőedző: Kiprich József.

Bajót: Juhász D. – Kaptás, Preskó (Urbán, 59.), Rácz, Aradi S., Török, Kovács R. Sz., Tömör, Galba (Bús, 72.), Teiter, Juhász T. Technikai vezető: Dudás Júlia.

Gólszerző: Nagy (1-0) a 6., Tömör (1-1) a 45., Payer (2-1) a 49., Aradi S. (2-2) az 57., Aradi S. (2-3) a 68., Méhész (3-3) a 73., Méhész (4-3) a 81., Rácz (4-4) a 86., Aradi S. (4-5) a 92. percben.

Kiállítva: Szám (Felsőgalla) az 53. percben.