kosárlabda

2018.01.21. 19:27

Hozta a kötelezőt a TKC

64-57-re győzött a Tatabánya a MAFC ellen. A harmadik szakaszban nőtt a csapatok közötti távolság, az ellenfél a hajrában már csak kozmetikázni tudott.

Vá. T.

Tatabányai KC – MAFC 64-57 (14-15, 23-19, 16-12, 11-11)

Tatabánya, 50 néző, vezette: Sentényi B., Kruk M.

TKC: Szamosi, Csicsai 8, Kapornai 13/6, Sipos B. 4, Csáktornyai 11. Csere: Kaluha-Guti 10, Kerti 5/3, Lógó, Nagy D., Kulcsár 11/3, Horváth Sz. 2. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-6, 15. p.: 24-25, 25. p.: 43-38, 35. p.: 59-51.

A MAFC kezdett jobban, ám a tatabányaiak fordítottak és 14-8-ra is vezettek, ám az első negyed hajrája a fővárosiaknak sikerült jobban, egy 7-0-s sorozat formájában. A második felvonásban már 18-23 is állt az eredményjelzőn, ám a hazaiak megrázták magukat és 35-30-ra már ők álltak jobban. Félidőben 37-34-re a Tatabánya vezetett.

A harmadik szakaszban nőtt a csapatok közti távolság, így tíz perccel a vége előtt 53-46-os hazai előnynek örülhettek a szurkolók. Az utolsó játékrészben már 64-53-ra vezetett a TKC, így minden eldőlt, a sereghajtó a hajrában már csak kozmetikázni tudott.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: Küzdelmes meccsen mindenki lehetőséget kapott, végül hoztuk a kötelezőt.

(Borítókép: archiv)