Röplabda

2024.04.03. 11:51

Nagy küzdelemre késztette esélyesebb ellenfelét a Dág

Szép játékával többször meglepte a Dág az esélyesebbnek tartott Vegyészt a férfi röplabda Extraliga helyosztóján.

Az első szett után még bizakodhattak a dágiak

Forrás: Dág KSE/Facebook

A dágiak odatették magukat erre a mérkőzésre, így az első szettben alaposan meglepték a házigazdákat. Különösen a játszma elején pörgött a vármegyebeli társaság, de ezt követően sem engedte felzárkózni jóval erősebbnek tartott riválisát.

A találkozó elején sok örömre volt oka a Dág csapatának

Volt esélye a Dágnak

Aztán a második felvonásban alaposan összekapta magát a Vegyész, és viszonylag simán ki is egyenlített. A harmadik menet hozta a legnagyobb csatát. Bizonyára mindkét csapat tudta, hogy amelyikük ezt a szettet nyeri, az a végén, győztesen hagyhatja el a pályát. A végig hullámzó, fej-fej melletti küzdelemből a vendéglátók jöttek ki jobban. A negyedik játszma gyakorlatilag az első és második felvonáshoz hasonlított leginkább, ahol a küzdő felek a szettek derekáig derekasan tartották magukat, ellenfelük pedig ezután kerekedett föléjük. „Esetünkben” most a Kazincbarcika…

Buzás Miklós: – Nyerhető mérkőzés volt. Az apróbb hibákat a hazaiak használták ki jobban, de hát ők kétszer-háromszor annyit tudnak edzeni, mint mi. Ennek dacára izgalmas vasárnapi találkozóra számítok Esztergomban.

Röplabda NB I. Extraliga, férfi, 5-8. helyért, 1. mérkőzés
Vegyész RC Kazincbarcika – Dág KSE 3:1 (-19, 18, 23, 19)
Don Bosco Sportközpont 300 néző, vezette: Halász Enikő, Adler L.

Dág: Krupánszki, Kun, Szabó B., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Czibula (liberó), Nagy P. Edző: Buzás Miklós.

A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 0-4, 1-8, 7-14, 13-16, 17-20, 19-24. 2. játszma: 4-6, 9-9, 13-14, 20-15, 24-18. 3. játszma: 4-7, 7-10, 13-16, 18-18, 21-22, 24-23. 4. játszma: 2-4, 8-10, 14-11, 17-13, 19-18, 24-19.