Kosárlabda

2024.03.16. 21:08

Egy lépéssel közelebb került a felsőházi rájátszáshoz az OSE

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság (NB I./A) 24. fordulójában a felsőházi rájátszáshoz való versenyben maradás volt a tét a Kometa Kaposvári KK és az MVM-OSE Lions számára egyaránt. Az Oroszlányiak mind a négy játékrészt behúzták, a hajrában pedig már csak egy csapat volt a pályán, így a Kaposvárnaknak a folytatásban a kiesés ellen kell harcolnia.

Újra ott volt a bevethető játékosok listáján Jean-Marie és Eaddy, valamint eltiltása után újra a kispadon meccselhetett a Kometa Kaposvári KK szlovén vezetőedzője, Dalibor Damjanovic. A pontgyártást Abell és Halmai kezdte, az első vendég kosárra pedig valamivel több, mint két percet kellett várni. Az első időkérés a volt kaposvári vezetőedzőtől, Váradi Kornéltól érkezett, miután az első játékrész feléhez érve Paár hármasa ért célba (11–4). A rövid játékmegszakítás jól jött a vendégeknek, a KKK ugyanis ritmust vesztett, így Thomas és Riddley vezérletével az OSE Lions fordított (15–20).

OSE - NKA Pécs NBI. kosárlabda
Hatalmas OSE siker, következhet a rájátszás
Fotó: Flajsz Péter / Forrás:  24 Óra

Az első játékrészben az OSE gyengén kezdte az első játékrészt és a negyed feléig lemaradásban volt az OSE. Ezután Váradi Kornél szünetet kért és megkezdődött a pontgyűjtés. A rövid játékmegszakítás jól jött a vendégeknek, a KKK ugyanis ritmust vesztett, így Thomas és Riddley vezérletével az OSE Lions fordított (15–20).

A második negyedben az OSE Lions sokáig vezetett, 28–35 is állt az eredményjelzőn, de a 16. percben jött a hazai egyenlítés (40–40). Ez azonban csak az adott pillanatnak szólt, ugyanis a vendégek egy gyors és precíz játékkal reagáltak. A szünetben végül négypontos Oroszlányi előnyt könyvelhettünk el (49–53).

A fordulás után tovább növelte előnyét az OSE, 53–62-nél a hazaiak is időt kértek. Ez azonban nem igazán törte meg a oroszlányiak lendületét, így a különbség a tíz pontot is átlépte. Váradi Kornél csapata ha csak egy ponttal is, de a harmadik negyedet is behúzta, így az OSE Lions ötpontos előnnyel fordult az utolsó tíz percre (71–76).

Az OSE az utolsó hajrában remekül kontrollálták az eredmény alakulását, a Kaposvár pedig nem tudott élni a kínálkozó lehetőségekkel, melyek az utolsó öt percre teljesen el is apadtak. A kaposvári együttes szétesett, így az OSE végül a száz pontot is átlépte és kiütötte a Kaposvárt. A vereség egyben azt is jelenti, hogy a Kometa Kaposvári KK felsőházi álmai szertefoszlóban, az OSE viszont közelebb került az első nyolchoz, azaz a felsőházi rájátszáshoz.

OSE győzelem

Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 84–102 (21–24, 25–26, 22–23, 13–26)

Kaposvár Aréna: 1300 néző, V.: Földházi, Nyilas, Horváth.
Kometa Kaposvári KK: Filipovity (25/6), Paár M. (3/3), Abell (18/6),  Halmai (4), Koprivica (6). Csere: Eaddy (9/3), Puska (-), Krnjajski (2), Bogdán (-), Jean-Marie (12), Jackson (-), Szőke (5/3). Vezetőedző: Dalibor Damjanovic.

MVM-OSE Lions: Balsay (2), Polutak (13), Gholston (17), Riddley (24/3), Stevenson (11). Csere: Ruják (-),  Árva-File (-), Thomas (35/12), Kristyák (-), Illés (-), Werner (-), Czermann (-), Szabadfi (-), Gáspár (-), . Vezetőedző: Váradi Kornél.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–4. 5. p.: 11–4. 8. p.: 15–18. 10. p.: 21–24. 13. p.: 28–35. 16. p.: 40–40. 18. p.: 45–48. 20. p.: 46–50. 23. p.: 53–62. 27. p.: 65–69. 30. p.: 71–76. 33. p.: 75–82. 36. p.: 80–91. 39. p.: 84–100.