A Bányászok oktatták az akadémistákat

A MOL Tatabánya KC remek játékkal, 44-32-re verte a balatonboglári HSA-NEKA csapatát.

Sima győzelemmel zárt a MOL Tatabánya KC a NEKA ellen

Fotó: Hagymási Bence

A balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata elleni mérkőzésen továbbra sem számíthatott Djukics mester Josip Peric és Ancsin Gábor játékára. Ennek ellenére óriási lendülettel és nagy akarással vetette magát a küzdelembe a Kék Tigrisek együttese.

Fotó: Hagymási Bence / Forrás:  24 Óra

Ezt jól mutatja, hogy a 3. percben három, a kilencedikben 9, és a félidő derekán pedig már 15 gólnál tartottak. Azaz robogott a Bányász. A házigazdák már az első játékrészben igen közel álltak ahhoz, hogy a két együttes között tízre növeljék a különbséget. Ez aztán a huszadik perc tájékán be is következett, Vajda Huba gólja után. A Djukics-legénység azonban nem állt le, és továbbra is jó tempóban, koncentráltan, illetve hatékonyan kézilabdázott. Így gyakorlatilag a szünetre eldöntötte a találkozó sorsát.

A fordulást követően, amikor a balatonbogláriak 7 perc hat gólt lőttek, a Tatabánya vezetőedzője úgy gondolta, hogy egy időkérés jót tenne a kék-fehér társaságnak. Holott ez idő alatt a Bányász is bevarrt négyet, így nem változott semmi az első harminc perchez képest.

Kontra Zsolt, a Tatabánya technikai vezetője: – Az első félidőben ritkán látható hatalmas tempót diktált mindkét csapat, de ebben is a mieink jártak élen. Ezzel meg is roppantottuk ellenfelünket. Akik nálunk pályára léptek, valamennyien hozzátettek a sikerhez.

Kézilabda NB I., férfi, 18. forduló
MOL Tatabánya KC – HSA-NEKA 44-32 (26-14)
Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnok, 2700 néző, vezette: Hargitai G., Markó G.

Tatabánya: Bartucz – Rodríguez 5, Maras 5, Topic 6, Győri M. 3, Dissinger 3, Krakovszki B. 4 (2). Csere: Székely M. (kapus), Vilovszki, Juhász Á., Enomoto 3, Vajda H. 4, Ugalde 3 (1), Eklemovics 4, Yadegari 1, Pergel 3. Edző: Dragan Djukics.
Az eredmény alakulása, 3.p.: 3-0, 9.p.: 9-4, 14.p.: 15-8, 20.p.: 19-10, 23.p.: 21-11, 27.p.: 23-12, 31.p.: 27-14, 38.p.: 30-20, 46.p.: 36-23, 54.p.: 40-27.

Kiállítások: 4, illetve 2 perc.

Hétméteresek: 3/3, illetve 2/1.