Céltudat

2024.01.06. 20:56

Második helyezéseket lőttek a komáromi sportlövők a Honvéd 75-kupán

A komáromi sportlövők közül Pekler Zalán, Bajos Gitta is Vintze Regina is második lett szombaton a Honvéd 75-kupán. A verseny egyben a harmadik és negyedik, vagyis utolsó válogató a Győrben február 26-án kezdődő olimpiai kvalifikációs 10 méteres Európa-bajnokságra.

Körtvélyfáy Dina

Vintze Regina is második lett a szombati versenynapon

Fotó: Körtvélyfáy Dina

A komáromi Erődök Városa Sportlövő Egyesület (EVSE) színeiben versenyző sportlövők közül légpuskában, a már biztos olimpiai résztvevő, Pekler Zalán 628.3 körrel, egy tizeddel maradt le az első helyezett Hammerl Somától, míg Vas Péter nyolcadik lett az alapversenyen. A nőknél Bajos Gitta 628,3 körrel lett második, míg az egyesület másik versenyzője, Biatovszki Mira Zsuzsanna a hatodik helyen zárt 624.5 körrel.

A légpisztolyosok között Szakács Tünde (559 köregység) nyolcadik lett. Junior légpuska versenyszámban Vintze Regina 624.7 körrel második helyen végzett.

A komáromiak több versenyzője vasárnap újra lőállásba lép.