Ha nehezen is, de győzött az MVM-OSE Lions

A Honvéd a második játékrészben alaposan ráijesztett a hazai csapatra.

Khalid Thomas sokat tett az Oroszlány győzelméért

MVM-OSE Lions–Budapesti Honvéd 89–83 (29–19, 21–15, 19–24, 20–25)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 1029 néző, vezette: Győrffy P. A., Makrai M., Sörlei A.

Oroszlány: Riddley 27/6, Szabadfi 2, Gholston 7/3, Hollis-Jefferson 10, Polutak 11. Csere: Ruják, Thomas 29/6, Illés 3/3, Gáspár. Edző: Simon Petrov.

Budapesti Honvéd: Djokovics 6/3, Reizinger, Bazsó 3/3, Henry 18/3, Peringer 4. Csere: Brown 22, Hajdu 9/3, Kopácsi 3/3, Filipovics 18/3. Edző: Zlatko Jovanovics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–2, 6. p.: 14–13, 8. p.: 21–15, 11. p.: 31–19, 15. p.: 41–21, 19. p.: 43–30, 20. p.: 50–32, 23. p.: 57–38, 27. p.: 62–51, 32. p.: 71–63, 35. p.: 79–66, 39. p.: 83–79.

Az MVM-OSE Lions másfél negyeden keresztül (különösen a második tíz perc első felében) kitűnően játszott, azonban a harmadik játékrész közepétől komoly hullámvölgybe került és majdnem leadta a második negyed közepére megszerzett 20 pontos előnyét. A hazai csapat végül a kiemelkedő teljesítményt nyújtó Kyle Riddley és Khalid Thomas vezetésével kimászott a gödörből és a nehezen is, de megnyerte a mérkőzést és 3-1-re javította bajnoki mérlegét.

Simon Petrov: – Jól kezdtük a meccset, az első félidőben remekül védekeztünk. A másodikra túlságosan megnyugodtunk, nem voltunk eléggé élesek és koncentráltak támadásban, emellett könnyű kosarakat kaptunk. Szurkolóink támogatásának köszönhetően azonban elég energiánk maradt ahhoz, hogy győzelemmel zárjuk a mérkőzést.

Zlatko Jovanovics: – Gratulálok az OSE-nak, amely megérdemelten nyert. A mérkőzés elején nagyon puhán játszottunk, itt, Oroszlányon pedig nagyon nehéz ilyen hátrányból visszajönni. A második félidőben felzárkóztunk, de a hazai csapat a mérkőzés végén jó döntéseket hozva lezárta meccset. Nem játszottunk rosszul, de a rossz kezdésünk eldöntötte a találkozót.