Visszavonul

2022.06.06. 20:24

Hét góllal búcsúzott el Harsányi Gergely, a Komárom döntetlennel, a Tata győzelemmel zárt

A korábbi 179-szeres válogatott, a pályafutását befejező játékostól a mérkőzés végén köszöntek el.

V. T.–K. A.

Fotó: K. L.

Szezonbeli utolsó mérkőzését játszotta a tatai csapat, a tét pedig az volt, hogy sikerül-e a mezőny első felében, vagyis az első ötben végezniük. Az első félidő nagy részében egy-két góllal a vendégek vezettek, a TAC azonban nagy hajrát nyitott, így már ők vonulhattak pihenőre előnnyel.

A folytatásban még egyszer átvették a vezetést a ceglédiek (15–16), ám a hazaiaknak erre is volt válaszuk, így végül győzelemmel zárták a szezont. A Tatai AC végül 9–2–7–es mérleggel, 20 ponttal zárta a felsőházat, ezzel pedig a negyedik helyen végzett.
Sibalin Jakab: – Köszönöm a csapatnak és a szakmai stábnak is az egész szezonbeli munkáját, továbbá a vezetőségnek is, hogy sikerült megteremteniük a feltételeket a zavartalan működéshez. Örülök, hogy végül elértük céljainkat.

Kézilabda, NB I. B., férfi, felsőház, 10. (utolsó) forduló
Tatai AC–HÉP-Cegléd 24–22 (13–11)
Tata, 132 néző, vezette: Felhő F., Öcsi T.
A tatai gólszerzők: Győrffi 5, Sárosi, Kreisz 4-4, Iváncsik T. 3/2, Jajic 2, Zöldy, Igali, Kiss, Schneider, Molnár, Gajdos 1-1. Vezetőedző: Sibalin Jakab.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.
Kiállítások: 4, ill.8 perc.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 2–3, 20. p.: 6–8, 40. p.: 15–16, 50. p.: 20–17.

A Komárom fordulatos mérkőzésen játszott döntetlent debreceni riválisával és 7 ponttal végül az alsóház kilencedik, utolsó előtti helyén végzett. A mérkőzést követően ünnepélyes keretek között búcsúztak el a korábbi 179-szeres válogatott, a pályafutását befejező Harsányi Gergelytől.
Nagy Péter: – Jó tempójú meccset játszottunk magas szintű játékvezetés mellett. Kis szerencsével nyerhettünk volna, de a mérkőzés végén nem tudtuk megtartani az előnyünket. Összességében igazságos eredmény született, szépen zártuk a bajnokságot.

Alsóház, 10. (utolsó) forduló
Komárom VSE–DEAC 28–28 (12–12)
Komárom, 100 néző, vezette: Rózsahegyi B., Südi P.
Komárom: Kisék M. – Tóth 4, Bodnár 2, Kisék B. 1, Krancz 1, Nagy Á. 3, Hollós 2. Csere: Eichkern (kapus), Szakács T., Farkas B., Farkas Á., Harsányi 7/3, Jaczkó 2, Neukum, Mizser 3, Schneider 3. Edző: Nagy Péter.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.