Bajnokság

2022.05.09. 07:25

Utolsó másodpercben mentettek a komáromi kézisek

A Tata győzött, a komáromi férficsapata óriási bravúrral pontot szerzett, a KVSE tartalékosan felálló női csapata viszont simán kikapott.

A tataiak (labdával) a Salgótarján legyőzésével gyarapították pontjaik számát az NB I. B felsőházi rájátszásában

Fotó: Novotni Ákos

Az első félidő derekáig a vendégek vezettek egy-két góllal, de aztán fordítottak a tataiak, igaz, jelentősen ők sem tudtak ellépni riválisuktól. A nagy küzdelemből végül a hazaiak jöttek ki jobban, akik 7-1-6-os mérleggel és 15 ponttal a 6. helyen állnak a tabellán. Folytatás vasárnap 18 órától az Orosháza otthonában.

Kézilabda NB I. B., férfi, felsőházi rájátszás, 6. forduló
Tatai AC–Salgótarjáni SKC 29-27 (13-12)
Tata, 130 néző, vezette: Garai B., Varasdi L.
A tatai gólszerzők: Sárosi 6, Schneider 5/3, Kreisz 5, Győrffi 4, Igali, Kiss 3-3, Gajdos 2, Jajic 1. Vezetőedző: Sibalin Jakab.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.
Kiállítások: 10 perc, illetve 2 perc.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-6, 20. p.: 9-6, 40. p.: 17-14, 50. p.: 23-20.
Sibalin Jakab: – Gratulálok a csapatomnak ehhez a fontos győzelemhez.

Az esélyesebb Vecsés a papírformának megfelelően hamar elhúzott, de aztán a KVSE játéka (különösen a védekezése) feljavult és még az első félidőben sikerült egyenlítenie. A második játékrészben óriási csata zajlott a pályán, azonban az 57. percben a komoly játékvezetői ellenszélben játszó (lásd a kiállítások arányát), többször kettős emberhátrányban küzdő Komárom elvesztette edzőjét, a jogosan reklamáló Nagy Pétert, akit kék lappal kiállítottak.

Ennek ellenére a hősiesen küzdő, az ismét remeklő Nagy Ábel vezette KVSE az utolsó két percben ledolgozta kétgólos hátrányát, az utolsó másodpercben egyenlítve pedig pontot is mentett. A Komárom 5 pontjával továbbra is a kilencedik, utolsó előtti helyen áll.

Nagy Péter: – Az első tíz perc után elkezdtünk védekezni, onnan a támadójátékunk is jobb lett. Teher nélkül játszhattunk, a Vecsés pedig egyre idegesebb lett. Ha a játékvezetők hagyták, egyre jobban ment a játék, örülök, hogy egy pontot meg tudtunk menteni.

Alsóházi rájátszás, 6. forduló
Komárom VSE–Vecsési SE 28-28 (15-16)
Komárom, 30 néző, vezette: Fibec Z., Herbák T.
Komárom: Eichkern – Szakács T. 1, Farkas B. 2, Kisék B., Oross 2, Nagy Á. 12, Hollós 3/2. Csere: Kisék M. (kapus), Szakács P., Jaczkó 1, Neukum, Balla 3, Schneider, Krancz 1, Mándy, Bodnár 3. Edző: Nagy Péter.
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.
Kiállítások: 12, illetve 0 perc.
Az eredmény alakulása: 11. perc: 2-7, 25. p.: 11-11, 36. p.: 18-20, 40. p.: 22-20, 58. p.: 26-28.

A sérülések és munkahelyi elfoglaltság miatt igencsak tartalékosan kiálló Komáromnak nem volt esélye a második helyen álló egri csapat és végül sima vereséget szenvedett, ráadásul a péntek esti, Vecsés elleni férfimeccsen kék lappal kiállított Nagy Péter sem ülhetett le a kispadra. A KVSE 14 pontjával a hetedik helyen áll.

Nagy Péter: – Összességében szépen helyt álltunk, tisztességes eredményt értünk, a második félidőt meg is nyertük. Soha nem látott felállásokban játszottunk, így a védekezés gyengén ment, támadásban viszont szellemesen kézilabdáztunk. Nem tudom elmarasztalni a lányokat, mindent megtettek, ma ennyi volt a csapatban.

NB I. B., női, felsőházi rájátszás, 8. forduló
Komárom VSE–Eszterházy SC 29-37 (10-19)
Komárom, 65 néző, vezette: Gál L., Ludvig B.
Komárom: Kubina – Szabó-Kovacsicz 3, Temes 9, Gengeliczky 7/2, Póczik 3, Molnár 4, Simsik 1. Csere: Kiss, Liszkai (kapusok), Velencei 1, Pozsgai 1.
Hétméteresek: 5/2, illetve 3/3.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Az eredmény alakulása: 9. perc: 4-6, 16. p.: 4-11, 29. p.: 9-17, 36. p.: 12-25, 44. p.: 16-27, 52. p.: 20-33.