Beharangozó

2022.04.01. 20:39

Színes lesz a megyei sportpaletta a hétvégén: fontos találkozók várnak több csapatra

Szinte minden szakág pályára lép. Az Esztergomi Vitézek a fővárosban játszanak szombaton, bajnoki döntőre készül a Tát, női torna lesz az asztaliteniszezőknél.

24 óra összeállítása

Fotó: H. B.

A vízművesek ősszel parádés győzelmet arattak a fővárosi csapat otthonában. Ám azóta sok víz folyt le a Dunán. Az ASI a szezon szünetében alaposan megerősödött, sok rutinos pólóst igazolt, és masszív középcsapattá küzdötte fel magát. Ennek ismeretében, illetve az erőviszonyok megváltozása miatt a hétvégi találkozónak a vendégek az esélyesei. Gebauer Lajos, a TVSE vezetőedzője azonban elmondta, hogy nem mennek feltartott kézzel a medencébe, mert a hazaiaknak minden pontra égető szükségük van. Ennek ellenére szinte biztos, hogy bravúrra lesz szüksége a hazaiknak a pontszerzéshez. A mérkőzést Baracskai V. és Kevi T. vezetik.

Vízilabda OB I. B, férfi, 20. forduló
Tatabányai Vízmű SE–ASI SE
Tatabánya, szombat, 11 óra.

Első hazai mérkőzését játssza a felsőházi rájátszásban a TAC, méghozzá egy olyan rivális ellen, amely tavaly még az élvonalban szerepelt. Az alföldiek 3. helyen állnak jelenleg, hátrányuk mindössze két pont az éllovas Budai Farkasok mögött, így nem elérhetetlen számukra a feljutás. A rájátszás nyitófordulója is jól sikerült az Orosházának, hiszen 30–28-ra verték a Szigetszentmiklóst. Igaz, ugyanezt a tataiak is elmondhatják magukról, ők Salgótarjánból hozták el mindkét bajnoki pontot. Hazai siker esetén a 4–0–5-ös mérleggel jelenleg 8. helyen álló TAC felzárkózhat a középmezőnybe.

Férfikézilabda NB I. B., Felsőházi rájátszás, 2. forduló
Tatai AC–Orosházi FKSE
Tata, vasárnap, 18 óra.

A tornarendszerben zajló női bajnokság ötödik, esztergomi fordulóját a házigazda Esztergomi Vitézek nyerte három hete, amely a hazai környezetben aratott siker után természetesen a szomszéd megyében is az első helyért száll harcba.

Rögbi, NB I., női, 6. forduló
Székesfehérvár, szombat, 10 óra.

Nagyon fontos mérkőzés előtt áll a Vitézek, hiszen az előző fordulóban elszenvedett vereség után a második helyre esett vissza, holnapi riválisa pedig mindössze egy ponttal lemaradva tőle a harmadik helyen áll, vagyis a bajnoki döntőbe jutás szempontjából sorsdöntő összecsapásra van kilátás. A két csapat őszi mérkőzését az azóta több poszton is változtató Exiles nyerte, vagyis (természetesen a bajnoki döntőbe jutás mellett) a Vitézeknek van miért visszavágnia.

Férfi, 8. forduló
Budapest Exiles–Esztergomi Vitézek RAFC
Budapest, szombat, 14 óra.

A másodosztályú csapatbajnokság Északnyugati csoportjában tornarendszerben zajlanak a küzdelmek, az első tornát novemberben rendezték Győrben. Itt az öt résztvevő csapat közül a Tatai AC együttese – két-két győzelemmel és vereséggel – a harmadik helyet szerezte meg. A második, hétvégi fordulót ismét a Rába-parti városban tartják, ahol a tataiak ellenfelei a listavezető Club Aréna Győr BMDSE II., a második helyen álló Kanizsa Sörgyár SE II., a negyedik Turris SE Sopron és az ötödik, sereghajtó Club Aréna Győr BMDSE III. lesznek. Mint Lukács Csabától, a tataiak szakosztályvezetőjétől megtudtuk, a csapat célja az erőviszonyok tekintetében a harmadik hely megőrzése.

Asztalitenisz, NB I., Északnyugati csoport, női, 2. forduló
Győr, szombat és vasárnap

A tatai hölgyek mellett az urak is megmérkőznek a soproni csapattal. A második helyezett TAC célja dobogós helyének megtartása, ehhez pedig az ötödik soproniak legyőzésére is szükség van. – Bár a helyezések alapján mi vagyunk a találkozó esélyesei, nagyon nehéz mérkőzésre számítok – mondta Lukács Csaba szakosztályvezető.

NB I., Nyugati csoport, vegyes, 16. forduló
Tatai AC I.–Turris SE Sopron I.
Tata, szombat, 11 óra.

NB II., Északnyugati csoport, 16. forduló
Szombathelyi AK-Sportiskola I.–Esztergomi ASE I.
Szombathely, szombat, 10 óra.

Tatai AC II.–Nagycenki SE

NB III., Közép-dunántúli csoport, 22. forduló
Bányász SK Ajka I.–Esztergomi ASE II.
Ajka, szombat, 11 óra.

A hatodik helyen álló, legutóbbi két mérkőzését elveszítő Komáromra roppant nehéz mérkőzés vár, hiszen a bajnokság legjobb csapata, a tabellát hárompontos előnnyel vezető Békéscsaba látogat hozzá.

Kézilabda, NB I. B., női, Felsőházi rájátszás, 4. forduló
Komárom VSE–Békéscsabai ENKSE
Komárom, szombat, 17.30.

A kilencedik, utolsó előtti helyen álló és az első rájátszásbeli mérkőzését simán elveszítő komáromi férficsapatra sem vár könnyű mérkőzés, hiszen a Szeged fiataljai a harmadik helyen állnak az alsóházban, mindössze két ponttal lemaradva a listavezető Százhalombattától.