Juhász Ádám és Wyszomirski parádézott, nyert a Tatabánya

A vártnál nehezebben szerezte meg a két pontot a Tatabánya, ám korántsem érdemtelenül.

Petrik József

Fotó: Hagymási Bence

Halványak kezdtek a Kék Tigrisek. Eladott labdák és szellős védekezés jellemezte a találkozó elején a hazaiak játékát. Aztán a játékrész derekán kissé
feszesebb lett a Bányász védekezése, ekkor jobban is nézett ki a Djukics-csapat. A szünet után megismételték az első félidei produkciójukat a házigazdák, ám egy 8-1-es gólszériával megfordították az egész mérkőzés menetét, és behúzták a két pontot.

Dragan Djukics: – Nagyon jól felkészült belőlünk a Dabas, de számítottunk is erre. Sok a sérültünk, ezért ez a hét egy szenvedés volt. Az első félidőben nem tudtuk kihasználni, hogy a kapusunk remekül védett. A szünet után viszont a vendégek kapusa jeleskedett, de végül megérdemelten szereztük meg a győzelmet.

Tomori Győző: – Esélyeshez méltóan húzta be a Tatabánya mérkőzést. Arra azonban büszke vagyok, hogy egy európai kupacsapat ellen negyven- negyvenkét percig tartottuk a lépést. Morálisan végig rendben voltunk, pedig nekünk is sok a hiányzónk.

Kézilabda NB I. férfi, 18. forduló
Grundfos Tatabánya KC – Dabas KC VSE 32-26 (16-14)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 1500 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák B. 1, Balogh Zs. 6 (3), Stojnic 1, Urban 3, Zdolik, Fekete D. 3. Csere: Bartucz (kapus), Fotache, Juhász Á. 9, Usal, Ancsin 5, Sunajko S. 4. Edző: Dragan Djukics.
DABAS: Pallag – Z. Horvat 1, Ács T. 3, Garajszki, Szöllősi Sz. 2, Török Á. 2, Laurinyecz 3. Csere: Holló (kapus), Tarabochia 5, Katona A. 2, Horváth L. 5,
Váczi 1, Kende 2, Hutvágner, Győrvári. Edző: Tomori Győző.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-3. 12. p.: 5-7. 16. p.: 10-8. 25. p.: 13-9. 28. p.:
14-13. 38. p.: 17-19. 48. p.: 25-20. 55. p.: 28-25. Kiállítások: 4, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/0.