kézilabda

2020.12.08. 18:59

Karnyújtásnyira volt a Tatabánya a bravúrtól

A hajrában eladott három labda, amelyből a dán sztárcsapat három gólt lőtt, megpecsételte a végig hősiesen, nagy szívvel küzdő tatabányaiak sorsát.

P.J.

Forrás: Facebook/Grundfos Tatabánya KC

1500 kilométeres autóbusz után léptek pályára a Kék Tigrisek, akik kifejezetten jól kezdték a mérkőzést. Aztán – érthetetlen módon – következett egy 10 perces tatabányai gólcsend, amelynek az lett a következménye, hogy öt góllal elhúzott a GOG. Az első félidő hajrájában aztán ismét összekapta magát a Matics-legénység, és a lefújásig egygólosra faragta a hátrányát, ami azt sejtette, hogy nincs lefutva a találkozó.

Szünet után tovább folytatódott a tatabánya feltámadása, amelyhez nagyban hozzájárult Wyszomirski kapus bravúros teljesítménye. (A védési hatékonysága túllépte az 50 százalékot). Három perccel a meccs lefújása előtt még karnyújtásnyira volt a Grundfos KC a pontszerzéstől, ám három technikai hiba megpecsételte a kék-fehérek sorsát. Így a Tatabányának a szimpatikus vesztes szerepe jutott. A találkozó krónikájához tartozik viszont az is, hogy a pályaválasztók 12–13 labdát adtak el az összecsapás során, és ezek mindegyikéből gólt szerzett a GOG.

Kézilabda EHF Európa Liga, D-csoport, 4. forduló

Grundfos Tatabánya KC – GOG Håndbold (dán) 32-35 (16-17)

Gudme, SU’VI:T Aréna, 500 néző, vezette: Braseth, Sundet (norvégok).

TATABÁNYA: Bartucz – Molnár B. 2, Zdolik 2, Debreczeni 1, Juhász Á. 6, Balogh, Zs. 3 (1), Hornyák P. 3. Csere: Wyszomirski (kapus), Ilyés, Ancsin 4, Bozsovics 4, Sipos A., Győri M. 5, Nemes R. 1, Sunajko 1. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulása, 6. p.: 6-3, 16. p.: 6-11, 23. p.: 11-14, 34. p.: 18-18, 46. p.: 26-25, 53. p.: 29-28, 57. p.: 31-32

Kiállítások: 10. Illetve 6 perc.

Hétméteresek: 2/1, illetve 8/5.