A TKC oktatta a győri akadémistákat

Megvan a Tatabányai Kosárlabda Club szezonbeli harmadik győzelme.

Vá. T.

Fotó: Z. I.

Bármennyire is az alsóházban foglal helyet, a Tatabányai KC esélyesként várhatta a győriek elleni találkozót, hiszen a hazaiak még egyetlen mérkőzést sem nyertek a bajnokságban. Ennek megfelelően alaposan be is kezdtek Szamosiék, az első felvonást simán, 13 ponttal hozva. A folytatásban is csak nőtt a felek közti távolság, a nagyszünetre gyakorlatilag el is dőlt, hogy megszületik a harmadik TKC-győzelem a szezonban, a vendégek ugyanis már 46-24-re vezettek.

A harmadik negyedben ugyan 19 pontot kapott a TKC, ám ennek ellenére is növelni tudta előnyét. A záró felvonásnak gyakorlati jelentősége már nem volt, a Győr némileg közelebb férkőzött riválisához, de a sima tatabányai sikert semmi nem fenyegette.

A pontvadászatban most két hét szünet következik, a TKC következő ellenfele a Debrecen lesz január 26-án 18 órától, idegenben.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: – Győzni érkeztünk Győrbe, és szerencsére ezt a pályán realizálni is tudtuk.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 12. forduló

Széchenyi KA Győr – Tatabányai KC 62-79 (12-25, 12-21, 19-24, 19-9)

Győr, 50 néző.

Tatabányai KC: Szamosi 5/3, Kaluha-Guti 14/3, Pusztai 9, Göbölös 24/3, Mojzes 22/3. Csere: Kokavecz 4, Bódi 1, Nagy, Holly. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-9, 15. p.: 19-33, 25. p.: 28-57, 35. p.: 47-77.