bravúr

2019.12.01. 09:05

Megtört a jég: megvan az első tatabányai kosaras siker

Bravúrosnak mondható sikert aratott a Tatabánya KC a bajnokság nyolcadik fordulójában a MAFC ellen.

Vá. T.

A TKC remek játékkal vitte a prímet

Fotó: Zantleitner Ingrid

Nem a tatabányaiak számítottak a találkozó esélyesének, hiszen eddig mind a hét meccsüket elveszítették, míg az újonc 3-4-es mérleggel a középmezőnyben foglalt helyet. Ehhez képest már az első negyed is vendég (rész)sikert hozott, a második felvonás pedig megalapozta, hogy a TKC játékosai biztos előny tudatában térhessenek félidei pihenőre.

A harmadik és a negyedik játékrészt ugyan megnyerte a MAFC, de csak épphogy, azaz csupán kozmetikázni tudott az eredményen. Figyelemre méltó, hogy a tatabányai kezdőcsapat valamennyi tagja kétszámjegyű pontot tett be a közösbe. Megszületett tehát a bajnokság első tatabányai győzelme, a siker pedig az eddigiek tükrében akár bravúrnak is felfogható.

Kosárlabda, amatőr női NB I.

Piros csoport, 8. forduló

MAFC – Tatabányai KC 67-82 (17-22, 6-19, 18-16, 26-25)

Budapest, 50 néző.

Tatabányai KC: Szamosi 14/6, Horváth 10, Kaluha-Guti 10, Pusztai 14, Mojzes 15. Csere: Kovalcsik 9, Göbölös 10/6, Kokavecz.

Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-8, 15. p.: 21-35, 25. p.: 33-50, 35. p.: 51-67.