labdarúgás

2019.09.11. 19:03

Tizenhétszer csapott le az Almásfüzitő, menetel a Tokod a harmadosztályban

A megyei harmadosztály hétvégi fordulójában rédei győzelmével (és a Bokod szabadnapjával) a Bakonyszombathely átvette a vezetést a Déli csoportban, északon továbbra is százszázalékos a Tokod.

A Tokod csapata (sötét mezben) könnyedén nyert Lábatlanon és továbbra is jó eséllyel pályázik a dobogóra

Fotó: Walczer Patrik

A harmadosztály Déli csoportjában a Bokod szabadnapja miatt (az ellenfélként kisorsolt Dad visszalépett a bajnokságtól és törölték eddigi eredményeit) a Bakonyszombathely megkapta az esélyt, hogy átvegye a vezetést a bajnokságban. A szombathelyiek éltek is az eséllyel, mert bár Rédén a hazaiak a második fél­idő elejéig jól tartották magukat, a vendégek nem egészen húsz perc alatt négy gólt lőve eldöntötték a meccset. Czeglédi Ádám triplázott a győztes csapatban.

A második helyre jött fel a Csém, amely ugyan hazai pályán kétgólos hátrányba került a Bakonysárkány ellen, de végül fordítani tudott. Immár dobogós a címvédő Almásfüzitő is, amely borzasztó nagy verésben részesítette a Bársonyost. A 17 (!) hazai gólból Kolompár István hatot vállalt magára, 12 góljával ezzel a csoport góllövőlistájának élére ugrott. Végh Bence szűk húsz perc alatt négy gólt szerzett.

Nem bírt egymással a Gesztes és a Szákszend, míg az eddig pont nélkül álló Naszály egy mérkőzés eleji és végi találattal győzött Kisigmándon. A Kisbér az előző forduló után most is 5-1-re nyert, mégpedig a Császár II. ellen. Az első félidőben még nem született gól, majd a császáriak megszerezték a vezetést, de a Kisbér fordított és végül sima győzelmet aratott.

Északon tovább robog a Tokod, amely ezúttal a triplázó és a góllövőlistát 9 találattal vezető Sárközi Ádám vezérletével győzött Bajnán. A listavezető Tokod továbbra is pontveszteség nélkül áll. Tartja második helyét a Dunaalmás, amely a Héreget verte. A dunaalmásiaknál is akadt egy triplázó Zvér Dezső révén. Jó formában van a Szárliget is, amely viszonylag simán verte a Dunaszentmiklóst, míg a Tardos is könnyedén vette a Tát jelentette akadályt. A Szomód kétgólos hátrányból fordítva végül legyőzte a Bajt, míg a Vértestolnán nyerő Annavölgy megszerezte első pontjait.

M&M megyei III. osztály, Déli csoport, 4. forduló

Almásfüzitői SC–Bársonyos SK 17-0 (7-0)

Almásfüzitő, vezette: Pluhár Máté Mihály (Sárdi Éva, Bancia Alex).

Almásfüzitő: Deres – Sáling (Gerlinger, 61.), Végh (Schönenfeld, 59.), Holczer (Kaposi, 28.), Kolompár, Hamza, Nagy (Mózes, 71.), Balázs (Szabó, 62.), Balogh (Sarus, 46.), Szalai, Kustánczi (Vona, 54.). Vezetőedző: Berlik Zsolt.

Bársonyos: Kis-Lukács – Pálfi, Tóth, Nesztlinger, Varga, Szimler, Takács, Polgár, Papp, Elekes, Ősz.

Gólszerző: Balogh (1-0) a 3., Balogh (2-0) a 9., Kolompár (3-0) a 18., Kaposi (4-0) a 30., Nagy (5-0) a 32., Végh (6-0) a 42., Kolompár (7-0) a 44., Végh (8-0) a 46., Végh (9-0) az 57., Végh (10-0) az 58., Kolompár (11-0) a 65., Kolompár (12-0) a 68., Kaposi (13-0) a 70., Kolompár (14-0) a 71., Vona (15-0) a 74., Sarus (16-0) a 87., Kolompár (17-0) a 90. percben.

Csémi SE–Bakonysárkányi SE 3-2 (2-2)

Csém, vezette: Németh Richárd (Mann Ádám József).

Csém: Farkas – Oláh, Buzás, Kiss (Dián, 81.), Körmendi, Tadjer (Kollár, 66.), Szabó Cs., Torday, Kucsik (Gyányi, 32.), Názer, Soós (Hollódi, 90.). Vezetőedző: Szabó István.

Bakonysárkány: Manner D. – Tóth, Merkl, Varga, Jakus (Czulák, 81.), Horváth, Pirsli (Szilágyi, 68.), Csapó, Szűcs, Ritter, Balogh I. Játékos-edző: Balogh István.

Gólszerző: Csapó (0-1) az 5., Pirsli (tizenegyesből, 0-2) a 21., Szabó Cs. (tizenegyesből, 1-2) a 27., Tadjer (2-2) a 31., Torday (3-2) a 69. percben.

Gesztesi SE–Szákszendi SE 1-1 (1-0)

Várgesztes, vezette: Kelemen István (Gaszner Tamás, Sipos Henriette Ildikó).

Várgesztes: Cserteg (Györök, 46.) – Kolozsi, Vízkeleti, Vendégh, Benczik (Hajzer, 81.), Eigner (Szipőcs R., 67.), Kern, Valakovics (Szalontai, 83.), Pillmann R., Simó (Anicka, 51.), Ténai. Technikai vezető: Pillmann Zoltán.

Szákszend: Teberi – Török, Dobai (Mayer, 67.), Hideg, Kiss L. (Szabó, 61.), Mester, Müller (Sárosi, 85.), Cseh F. (Palotai, 46.), Veres, Biri (Horváth, 61.), Kiss J. (Klestenitz M., 46.). Technikai vezető: Simon József.

Gólszerző: Eigner (tizenegyesből, 1-0) a 28., Hideg (1-1) az 58. percben.

Kisbéri SSE–Császári SE II. 5-1 (0-0)

Kisbér, vezette: Dávid Rita (Paulovics Bence).

Kisbér: Szalay – Simon, Horváth II. Dániel, Csima (Spohn, 86.), Gyöngyösi (Jung, 80.), Szabó, Horváth G. M., Korompay, Wolf, Papp (Szakály, 68.), Nyári (Kovács T., 86.).

Császár II.: Fülöp – Szlukovényi (Dróth, 76.), Juhász, Molnár T. M., Vass, Sztankó (Szigetvölgyi, 51.), Kocsis, Molnár R. (Soós, 46.), Molnár J. B. (Krivos, 68.), László, Gyurkovits (Kovács K., 72.).

Gólszerző: Juhász (0-1) az 50., Simon (1-1) az 55., Nyári (2-1) a 67., Horváth II. Dániel (3-1) a 70., Nyári (4-1) a 85., Horváth II. Dániel (5-1) a 87. percben.

Kisigmándi KSK–Weldtech-Naszály SE 0-2 (0-1)

Kisigmánd, vezette: Dénes Levente (Tóth Huba).

Kisigmánd: Himler – Morvai, Szalai J. I., Polgár, Takács, Sándor, Szalai Á., Kocsis, Kugli, Török, Maráz.

Naszály: Szántó Gy. J. – Németh, Kozma K. R., Nyári K. (Nyári A. Sz., 57.), Gulyás (Pénzes, 68.), Nagy G., Vas, Tóth R. G., Kóródi, Szántó R. M., Lakatos (Nádolszky, 82.).

Gólszerző: Szalai J. I. (öngól, 0-1) a 3., Kóródi (tizenegyesből, 0-2) a 87. percben.

Réde KSE–Bakonyszombathely KSE 2-6 (1-2)

Réde, vezette: Holczhacker Attila György (Sándor Tamás).

Réde: Král – Varga D., Horváth M., Czigány, Balogh (Major, 57.), Vörös, Őszi, Varga R. (Bátovsky, 59.), Szoboszlai, Milány, Kondé. Vezetőedző: Horváth Sándor.

Bakonyszombathely: Holczinger – Czeglédi Á., Moldován, Mezőfi, Czeglédi D., Pirik (Szabó, 46.), Takács, Nokta (Renner, 65.), Mészáros T., Kovács L. (Mészáros I., 59.), Tóth S. Technikai vezetők: Kovács Attila, Gálos Csaba.

Gólszerző: Czeglédi Á. (0-1) a 19., Horváth M. (1-1) a 28., Moldován (1-2) a 41., Varga R. (2-2) a 47., Czeglédi Á. (2-3) a 49., Szabó (2-4) az 51., Szabó (2-5) a 60., Czeglédi Á. (2-6) a 66. percben.

Kiállítva: Varga D. (Réde) a 38. percben.

Szabadnapos: Bokod Erőmű LE.

Északi csoport, 4. forduló

Bajnai SE–Tokod SE 0-4 (0-3)

Bajna, vezette: Szalay Norbert (Horváth Bence).

Bajna: Bodó – Kovács P. (Kelemen Á., 33.), Varga L. B., Marsi (Győrfi, 65.), Flórián, Kelemen M. (Pallagi, 70.), Varga F. (Kuczmog, 76.), Sárközi F., Molnár L., Pongrácz, Pásztor Turák (Molnár F., 56.).

Tokod: Tóth – Cauxeiro, Kiss Sz., Gyúró (Csáki, 79.), Borhi (Muzsik, 56.), Sárközi Á. (Szépvölgyi, 74.), Nagy (Bartos, 56.), Horváth R., Borsi, Móra (Berber, 70.), Ratimorszky. Vezetőedző: Robotka Bence.

Gólszerző: Sárközi Á. (0-1) a 16., Sárközi Á. (0-2) a 17., Ratimorszky (0-3) a 30., Sárközi Á. (0-4) az 50. percben.

Bar-Nul Szomódi SE–Baj KSE 3-2 (1-2)

Szomód, vezette: Vas Kevin (Szigethy Máté György).

Szomód: Fehér – Mayer (Sebestyén A. Á., 46.), Szőnyi, Csizmadia (Szabó, 46.), Simkovits, Purgel Z., Vipler (Recsák, 93.), Lengyel, Mike, Véber (Sáhó, 46.), Szili. Technikai vezetők: Purgel Károly, Toplak Tamás, Tóth Vilmos.

Baj: Bodzay – Godina (Nagy, 63.), Szarvas (Patonai, 59.), Beigelbeck, Lounes, Lázár, Jurassa, Bugyi, Somogyi, Kutak (Mészáros, 81.), Sebestyén N. Vezetőedző: Markó Ferenc.

Gólszerző: Somogyi N. (0-1) a 7., Szarvas (0-2) a 13., Pur­gel Z. (0-2) a 15., Szabó (2-2) a 47., Vipler (3-2) a 69. percben.

D.M.A.C. Dunaalmás–Héreg 6-3 (3-1)

Dunaalmás, vezette: Linn Kevin (Tomacsek Balázs).

Dunaalmás: Erdősi – Bokréta, Mezei, Kozenkow (Szelőczey, 73.), Bazsika (Király Á., 46.), Nagy (Kanyok, 60.), Zvér, Lőrincz, Mészáros, Szuri (Villám, 67.), Fiedler (Borbély, 79.). Technikai vezető: Hegedűs Sándor.

Héreg: Barassó – Miklos, Tóth, Szöllősi, Bárányos, Enyedi (Balázs, 46.), Tráj, Goldschmidt T., Laczi (Pálinkás, 67.), Egyed, Goldschmidt Z. (Pisla, 49.). Technikai vezető: Vörös Balázs.

Gólszerző: Zvér (1-0) a 12., Fiedler (2-0) a 15., Zvér (3-0) a 23., Enyedi (3-1) a 44., Szuri (4-1) az 58., Goldschmidt T. (4-2) a 70., Fiedler (5-2) a 78., Zvér (6-2) a 87., Miklos (6-3) a 89. percben.

Szárligeti SE–Dunaszentmiklósi SE 3-0 (2-0)

Szárliget, vezette: Janovics István (Spiák István Dávid).

Szárliget: Porcelán – Bolla K., Tóth Z. P., Keil (Cseh, 79.), Bányai, Czeglédi (Kutrucz N., 64.), Mikulinczki, Szabó R., Bódis, Bolla D. (Kapui, 61.), Mihaliszkó. Vezetőedző: Mezei Ferenc.

Dunaszentmiklós: Nyári – Búzer (Ströcker, 56.), Schmidt M., Schmidt N., Schmidt D. Z., Takács G. (Dinga, 53.), Stodola, Kerekes (Apagyi, 60.), Fekete, Dácher, Csordás. Technikai vezetők: Bihacker Zsolt, Nágel Imre.

Gólszerző: Mihaliszkó (1-0) a 35., Czeglédi (tizenegyesből, 2-0) a 44., Bolla D. (3-0) az 53. percben. Kiállítva: Mihaliszkó (Szárliget) a 92. percben.

Tardosi FC–DG Tát SE 3-0 (1-0)

Tardos, vezette: Bankó István (Péntek Erik Roland).

Tardos: Kovács M. – Kovács H. (Berczeli, 78.), Lipóczky (Sztanek, 71.), Visnyovszki, Mészáros (Kádas, 85.), Tebele, Szileszki, Fekete (Link, 59.), Tobik (Filipsz, 65.), Juhász, Ginder. Játékos-edző: Kádas Csaba Tibor.

Tát: Szél – Rábl, Kis-Szölgyémi, Török, Tirpák, Kozma, Jámbor, Laskai, Stáhl (Béres, 54.), Tillman, Kovács Sz. (Szabó Á., 73.). Technikai vezető: Szabó Attila.

Gólszerző: Tebele (1-0) a 21., Kovács H. (2-0) az 51., Lipóczky (3-0) a 62. percben.

Vértestolnai TE–Annavölgyi BSE 2-5 (0-2)

Vértestolna, vezette: Kiszi Levente (Nagygellér Miklós, Füstös Bálint).

Vértestolna: Hubik (Kosztolányi, 46.) – Haraszti (Harmados, 34.), Hartai B., Hartai K. (Vigh, 46.), Hornyák, Iványi K., András (Weiszgerber, 69.), Iványi J. I. (Gróf, 72.), Szabó, Bach (Ruckenbrót, 62.), Erdős. Technikai vezető: Busch Imre.

Annavölgy: Kerekes – Somogyi, Farkas B., Fluxa, Rovács, Sasvári, Balogh, Szegvári, Ferenczy I., Ferenczy L., Farkas G.

Gólszerző: Fluxa (0-1) a 45., Farkas B. (0-2) a 45+1., Hornyák (1-2) az 56., Farkas B. (1-3) a 68., Rovács (1-4) a 68., Hornyák (2-4) a 82., Ferenczy I. (2-5) a 84. percben.