siker

2019.03.10. 19:00

Megszakadt a rossz sorozat: a tatai kézilabdázók megküzdöttek a győzelemért

Az első játékrészben okosan játszottak a tataiak, a támadásokba sem csúszott sok hiba, ennek köszönhetően Harsányiék harminc perc után megnyugtató előnyre tettek szert.

Várvizi Tamás

Talán pont ez volt a baj, ugyanis a második felvonás elején néhány rossz megoldás, illetve ziccerrontás miatt a fürediek előbb felzárkóztak, aztán a vezetést is átvették. Az utolsó néhány perc hatalmas izgalmakat hozott, végül a TAC – Deményi bravúrjainak is köszönhetően – megszerezte a győzelmet.

Érdemes megjegyezni, hogy a Sibalin-legénységnek rendszerint nem sok sikerélmény jut a füredi fiatalok ellen, most tehát megtört egy rossz sorozat. A TAC 7-1-7-es mérleggel a 6. helyen áll a bajnokságban. Folytatás a második helyen álló NEKA ellen hazai környezetben, szombaton 18 órától.

Sibalin Jakab: Nem volt szép győzelem, ám a küzdeni tudásáért dicséret illeti csapatomat.

Férfi kézilabda NB I. B., Nyugati csoport, 15. forduló

Balatonfüredi KSE U21 – Tatai AC 22-23 (7-13)

Balatonfüred, 50 néző, vezette: Horváth Z., Simó A.

TAC: Deményi – Benis 1, Harsányi 10, Sárosi 1, Bátori 2, Schekk 1, Fekete 6. Csere: Mizsér 1, Boros 1, Venczel. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 6/2, illetve 4/4.

Kiállítások: 10 perc, illetve 14 perc.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-5, 20. p.: 7-11, 40. p.: 13-16, 50. p.: 20-19.