mérkőzés

2019.03.17. 18:07

Győzelemből és vereségből is kijutott a kosárlabdázóknak

A Tatabányai KC nagy hátrányból fordította a maga javára a PEAC elleni meccset a nőikosárlabda amatőr NB I. Piros csoportjában. A Zöld csoportban a Tatai SE ugyanakkor nagy pofonba futott bele az MTK II.-vel szemben.

Várvizi Tamás

Fotó: Z. I.

Győzelemből és vereségből is kijutott a kosarashétvégén

Mélyről állt fel a TKC, kiadós tatai vereség

A TKC 0-8 után szerezte az első kosarát, de 1-16 is állt az eredményjelzőn. Akik azonban azt hitték, hogy súlyos hazai zakó lesz a vége, tévedtek: Szamosiék szívós munkával a maguk javára fordították a meccset. A TKC 10-9-es mérleggel a 6. a tabellán.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 18. forduló

Tatabányai KC – PEAC Pécs 57-53 (10-21, 13-7, 15-15, 19-10)

Tatabánya, 50 néző, vezette: Szőcs P., Kaposi R.

Tatabányai KC: Szamosi 3, Doktor 8/3, Csáktornyai 5, Kaluha-Guti 12/3, Pénzes 2. Csere: Galli-Hirling 20, Kokavecz 2, Farkas 5/3, Kapornai. Vezetőedző: Lukács Anikó.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-16, 15. p.: 12-22, 25. p.: 28-36, 35. p.: 48-47.

A találkozón nem adódott különösebben sok izgalom, hiszen a dekoncentráltan, szétesően játszó hazaiak már a félidőben 14 pontos hátrányban voltak, és a különbség csak tovább nőtt a felek között a folytatásban. A vége – a szezon legrosszabb játékával – súlyos, harmincpontos tatai vereség lett, ezzel a TSE 5-12-re rontotta mérlegét.

Szabó Judit: Az elmúlt két hétben egyetlenegyszer tudtunk közösen edzeni, ezt tudtuk kihozni belőle.