támogatás

2020.08.31. 14:41

Átadták a tatabányai sportösztöndíjakat

A sportösztöndíjakat az előző naptári évben elért eredmények alapján állapították meg. Az idei évben ismét több tatabányai sportoló nyerte el az ösztöndíjat.

H. I.

Forrás: Facebook/Szücsné Posztovics Ilona

Fotó: Varga Ildiko

Tatabánya önkormányzata a tatabányai sport­egyesületek színeiben sportoló tehetséges fiatalok felkészülésének, versenyeztetésének segítése céljából Földi Imre Sport­ösztöndíj Program elnevezéssel évi 12 millió forintos eredményességi támogatás formájában odaítélhető pénzügyi alapot hozott létre. Ezen túl átadták a Tatabánya Sportjáért díjat is.

• Áts Viktória atléta sokszoros diákolimpiai és országos bajnok, korosztályos magyar válogatott. Hármasugrásban ifjúsági kora ellenére felnőttek között is kiemelkedően szerepelt, felnőtt országos pályabajnokságon 3. helyezett lett. Edzője Henyecz László.
  • Bálint Balázs birkózó az Országos Bajnokságon szabadfogásban az 1., kötöttfogásban a 2. helyezést szerezte meg. Edzője: Katona Géza és Turák Pál.
  • Deák Zoltán birkózó Országos Bajnokságon 1. helyezést, Junior Országos Bajnokságon 3. helyezést ért el. Edzője szintén Katona Géza és Turák Pál.
  • Szintai-Major Barbara ökölvívó, Ifjúsági Magyar Bajnokságon 1. helyezést ért el, a Felnőtt Magyar Bajnokságon 2. helyezett lett. Edzője Kalló László.
  • Kuramagomedov Murad birkózó 2019-ben került a TSC színeibe, ő a Reménység Program díjazottja lett.
  • Tatabánya Sportjáért díjat kapott Nagy László, aki Tatabánya sportéletének meghatározó alakja, a versenyek lebonyolításában jeleskedik.