kosárlabda

2017.10.07. 14:12

Tömény izgalmak után őrizte meg bajnoki veretlenégét a jól hajrázó OSE Lions

Biztosnak látszó győzelmet engedett ki kis híján a kezei közül az Oroszlány, de nagyszerű hajrával sikerült a Nyíregyháza fölé kerekednie, és továbbra is százszázalékosan vezeti a bajnokságot.

Sömenek Martin (labdával) sokat tett a hazai győzelemért

Fotó: Karácsony Tamás

Kosárlabda, NB I. B., férfi, Piros csoport, 3. forduló

OSE Lions—Nyíregyháza Blue Sharks 88-84 (22-24, 24-12, 22-22, 20-26)

Oroszlány, 800 néző, vezette: Gaál I., Lövei L., Horváth Cs.

OSE: Kiss 13/3, Madár 14/12, Kovács 13/6, Bödör 4, Spagnolo 6. Csere: Illés 7/3, Zsíros 11/9, Sömenek 20/3, Burai. Edző: Vavra András.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 5-0, 3. perc: 7-7, 11. perc: 24-29, 16. perc: 43-30, 25. perc: 68-50, 35. perc: 84-71, 38. perc: 84-83.

Óriási izgalmak után nyerte meg végül a Lions a Nyíregyháza elleni összecsapást, és negyedik győzelmét aratva, egyedüli veretlen csapatként továbbra is vezeti a bajnokságot.

Fotós: Karácsony Tamás

Vavra András: – Ismét lazán kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben tudtunk váltani. A harmadikban eldönthettük volna a meccset, de elhibáztuk az ehhez szükséges ziccereket. A Nyíregyháza élt a kínálkozó lehetőséggel és a végén alaposan ránk is ijesztett. Amikor azonban nagyon kellett, helyén volt az eszünk és a szívünk.