Hadjárat

2024.04.28. 14:21

Fontos Vitézek győzelem a rangadó előtt

Az Esztergomi Vitézek női kézilabdacsapata magabiztos győzelmet aratott hétvégén és készülhet a mindent eldöntő jövő heti mérkőzésre. A Komárom közben kitömte az ellenfelét.

A hazaiaknál több játékosnak is érzelmi töltettel bírt a találkozó, hiszen többük is kézilabdázott az ellenfél klubjában. Ezen kívül a tét sem volt kicsi, a Vitézek nagy hadjáratban vannak az ezüstérem megszerzéséért, ami egyben feljutást is eredményezne az első osztályba.

Újabb magabiztos győzelmet aratott a Vitézek gárdája
Fotó: Lőrinczi Gergely

Rangadó előtt a Vitézek

A tétnek megfelelően erősen bekezdtek a hazaiak, két perc után már három találattal vezettek, megadva az alaphangot a mérkőzésnek. A fővárosiak igyekeztek visszajönni a meccsbe, de csak annyit tudtak elérni, hogy az Esztergomi Vitézek ne dolgozzanak ki tetemes előnyt. A szünetbeli ötgólos fórt a második játékrészben is tartották Mlinkó Zsófiák, majd az 50. perc környékén indítottak egy nagy rohamot, hogy eldöntsék a két pont sorsát. A vége kilenc gólos győzelem lett, ezzel őrzik továbbra is a második pozíciójukat. Jó formában és mentálisan is jó állapotban várhatják a lányok a jövő heti érdi találkozót, amely sorsdöntő lehet a bajnokság végkimenetelében.

Az Esztergomi Vitézek Facebook-oldalán Herczeg Lili kapus értékelte a mérkőzést: — Nehéz meccsre számítottunk. Jó formában lévő csapatot fogadtunk, szerencsére ismét teltház előtt, amit megint csak nagyon köszönünk a szurkolóknak! Több játékos számára lelkileg es mentálisan is fontos volt ez a győzelem. Közeleg a szezon vége, most kell csak igazán koncentrálnunk. A neheze még hátra van.

Kézilabda NB1/B női, 26. forduló
Esztergomi Vitézek - Ferencvárosi TC U19 34-25 (15-10)
Suzuki Aréna, Esztergom, 400 néző. Vezette: Gál L., Ludvig B.

Esztergom: Herczeg, Merő (kapusok) - Tomasek, Ábrahám, Hajtai 5, Joó, Valovics, Varga, Horváth 4, Majoros 3, Takács 4(1), Mlinkó 9(2), Pap 1, Szucsánszki 8, Albert. Vezetőedző: Karvalics Tamás.

Hétméteresek: 4/3, illetve 5/4
Kiállítások: 12, illetve 2 perc
Végleg kiállítva: Valovics
Az eredmény alakulása, 3. p.: 4-1, 10.p.: 7-3, 19.p.: 10-7, 27.p.: 15-10, 37.p.: 19-13, 40.p.: 21-16, 47.p.: 25-20, 54.p.: 30-23, 57.p.: 33-24.

A liga másik vármegyebeli csapata, a Komárom VSE a már biztosan kieső, utolsó helyezett Szeged otthonában családias környezetben (15 néző volt kíváncsi a mérkőzésre) egy pillanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy ki a jobb együttes. A Tisza-parti gárda a 10. percig tudta tartani a lépést Neukum Tamás tanítványaival, ezután azonban már kezdett kinyílni az olló. A félidő közepén egy 8-0-s rohammal a komáromiak lerendezték a mérkőzést, az egyetlen kérdés már csak az volt, mennyi lesz a különbség a végére.

PC Trade Szegedi NKE - Komárom VSE 22-39 (11-21)
Városi Stadion, Szeged, 15 néző. Vezette: Dulai Á. Pisák B.

Komárom: Nagy, Orbán (kapusok) - Bízik 2, Ács 5, Gál 5, Balogh 4, Világos 9, Szabó-Kovacsitz 4, Wutschi 4, Gengeliczky 6. Vezetőedző: Neukum Tamás

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/2
Kiállítások: 6, illetve 8 perc
Az eredmény alakulása, 7. p.: 4-5, 13.p.: 5-10, 18.p.: 8-12, 27.p.: 8-20, 35.p.: 12-23, 44.p.: 17-30, 50.p.: 18-35, 56.p.: 20-37