Nagyon jól jött volna a győzelem a tataiaknak...

Fotó: Flajsz Péter

Kézilabda, NB I. B, férfi, 15. forduló

Rákosmente–Tatai AC 28–21 (13–8)

Budapest, 200 néző, vezette: Kiu G., Kiu T.

Tata: Hermann – Kretz, Vass 4/2, Gajdos 1, Kreisz 5, Tass 2, Kiss 2. Csere: Hajós (kapus), Katus, Körtélyesi 1, Nényei, Schekk 2, Valler 3, Krancz, Molnár, Zatueczki 1. Vezetőedző: Márton Ádám.

Hétméteresek: 3/2, illetve 3/2.

Kiállítások: 4, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0, 12. p.: 5–5, 25. p.: 11–6, 38. p.: 17–13, 45. p.: 21–14, 52 p.: 22–17, 58. p.: 25–18.

A TAC nagyon fontos mérkőzést játszott vasárnap, hiszen a kiesés ellen vívott harcban az egyik közvetlen riválisához látogatott. A tét azonban mintha megbénította volna a tataiakat, akik támadásban sok helyzetet hagytak ki (tegyük hozzá, az ellenfél kapusa is jól védett), ez pedig rányomta a bélyegét a védekezésre is, amely ugyancsak bizonytalanul működött. A házigazda az első félidő közepén magához ragadta a kezdeményezést és innentől végig vezetve sima győzelmet aratott.

A Tata úgy zárta a 15., utolsó előtti helyen az évet, hogy egy győzelemmel két pozíciót is javíthatott volna.

Márton Ádám: – Nagyon szomorú vagyok, a közvetlen riválistól elszenvedett vereség duplán fájó. Nem játszottunk jól, védekezésben nem voltunk elég stabilak és a támadójátékunk is döcögött. Egy győzelemmel nagyot javíthattunk volna a pozíciónkon, ami a tavaszi idényre is lendületet adhatott volna a csapatnak.