Triatlon

2023.07.18. 09:44

Címvédés és elképesztő hajsza Tatán: így szerepeltek a triatlonisták +fotók

A férfiaknál Dobi Gergő, a nőknél pedig címét megvédve Zelinka Gabriella győzött szombaton a triatlonosok rövid távú országos bajnokságán, Tatán.

Herczeg István

Úszással kezdődött az Old Lake Man triatlonverseny szombaton

Fotó: Flajsz Péter

Mint arról korábban beszámoltunk, július 15-én és 16-án a Footour Futó, Kerékpáros és Triatlon Sportegyesület Tata önkormányzatának támogatásával rendezték meg az Old Lake Man Rövidtávú Triatlon Országos Bajnokságot illetve az Old Lake Man Középtávú Triatlon Amatőr Magyar Kupát. A versenyzőket a rekkenő hőség sem hátráltatta, akik nem csak vízben, de kerékpározásban és futásban is megmérettették magukat.

Dobi 1:56:07 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból, majd 10 kilométer futásból álló – olimpiai programban szereplő – távot, míg Zelinka 2:12:39 óra alatt ért célba. A férfiaknál a budaörsi Tóth Tamás lett a második, hátránya csaknem három perc volt a győzteshez képest. Harmadikként a tavaly szintén bronzérmes Wágner Tamás zárt. A nőknél a második és a harmadik pozícióban is a budaörsi egyesület sportolója végzett: Kovács Fruzsina ötperces hátránnyal ért célba ezüstérmet jelentő helyen, míg a dobogó alsó fokára Hangya Adrienn állhatott fel.

Eredmények, Old Lake Man Triatlon, szombat:
férfiak: 1. Dobi Gergő (Debreceni Sportcentrum) 1:56:07 óra, 2. Tóth Tamás (Budaörs) 1:58:48, 3. Wágner Tamás (Budaörs) 2:00:17
nők: 1. Zelinka Gabriella (Újpesti TE) 2:12:39 óra, 2. Kovács Fruzsina (Budaörs) 2:17:40, 3. Hangya Adrienn (Budaörs) 2:21:26

Vasárnap a középtávon éppen, hogy négy óra fölé csúszott a győztes Badar Gergő. A Veszprémi Triatlon Egylet sportolója 4 óra 21 másodperc után ért célba. Több, mint hat perccel a második helyen végzett Füzesy Dávid előtt, aki Dunaújvárosból érkezett a versenyre. A harmadik helyre az egyes rajtszámmal induló Szilágyi Péter futott be, neki 4:15:32 lett az ideje. A legjobb külföldi a negyedik helyen zárt, ő az eszéki Matej Jukic volt. A nőknél a százhalombattaiak voltak a legjobbak, hiszen Koronika Judit (4:50:34) és Csomor Erika (5:00:15) is innen érkezett. A dobogó harmadik fokára még Szász Dóra Olívia fért fel, aki csapat nélkül érkezett Tatára.

Eredmények, Old Lake Man Triatlon, vasárnap:
férfiak: 1. Badar Gergő (Veszprémi Triatlon Egylet) 4:00:21, 2. Füzesy Dávid (Dunaújvárosi Triatlon Sportegyesület) 4:06:41, 3. Szilágyi Péter (Tiszakécske Város sportegyesülete) 4:15:32.
nők: 1. Koronika Judit (Százhalombattai Városi Utánpótlásért Közhasznú Sportegyesület) 4:50:34, 2. Csomor Erika (Százhalombattai Városi Utánpótlásért Közhasznú Sportegyesület) 5:00:15, 3. Szász Dóra Olívia 5:17:58