Magabiztos győzelmet aratott a tatai csapat

Két vereség után nyert ismét a TAC (feketében)

Fotó: Kun Attila

Kézilabda, NB I. B, férfi, 27. forduló

Tatai AC–BFKA-Balatonfüred 29-24 (17-12)

Tata, Güntner Aréna, 110 néző, vezette: Győri Á., Hadas D. S.

Tata: Tatai 2 – Kiss 1, Oláh 3, Gajdos 4, Tass 5, Kreisz 2, Sárosi 5. Csere: Hajós (kapus), Katus 1, Tóth 1, Vass 3/1, Iváncsik, Molnár 1, Bodnár, Kovács 1. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 2/1, illetve 4/3.

Kiállítások: 2, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-5, 13. p.: 6-5, 24. p.: 13-8, 26. p.: 13-11, 36. p.: 23-14, 49. p.: 27-21, 56. p.: 28-24.

A fordulót a 10. helyről kezdő tatai csapat esélyesként várta a sereghajtó, kiesés ellen küzdő füredieket. A mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok, majd a Balatonfüred – kihasználva a házigazda kihagyott ziccereit – ellépett kettővel. A TAC aztán játékba lendült és kiváló védekezésnek köszönhetően előbb fordított, majd a félidőre elhúzott öt góllal. A második játékrész elején is a házigazda dominált és a továbbra is remekül működő védekezésének köszönhetően állandósította 7-9 gólos előnyét. A mérkőzés végén Sibalin Jakab már jórészt a cserejátékosait szerepeltette, így a vendégcsapat faragni tudott a hátrányán, de a TAC győzelmét ekkor már nem fenyegette veszély. A tatai csapat győzelmével a nyolcadik helyre lépett előre.

Sibalin Jakab: – Az első félidő bizonyos periódusaiban jól játszottunk, majd majd a második játékrész első 10 percében eldöntöttük a mérkőzést. Elsősorban a védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet, amely helyenként valóban úgy működött, ahogyan azt elterveztük. Ezúttal az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosaink is több időt tölthettek a pályán. Láttam olyan pozitív elemeket is a játékunkban, amelyeket az utóbbi időben ritkábban.